Search
Close this search box.

Babiš posiluje dále svojí moc. Jmenoval se hlavním koordinátorem boje s korupcí

Premiér Andrej Babiš má další funkci. I když je sám vyšetřován pro podezření padesátimilionového evropského dotačního podvodu vede nyní Radu vlády pro koordinaci boje s korupcí. Podle opozice je to další střet zájmů, do kterého se předseda ANO neustále dostává.

Nejenom opozice, ale i členové zmiňované Rady nesouhlasí s jeho uvedením do této funkce. Bojí se toho, že Babiš znedůvěryhodní práci celé instituce. Dosud bývalo zvykem, že předsedou Rady byl ministr spravedlnosti.

Rada nemá žádnou exekutivní moc, je spíše jen poradním hlasem pro vládu, která se ale může nakonec v různých záležitostech rozhodnout podle sebe. „Málokdy se stane, že je náš návrh usnesení schválen,“ řekl člen Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Martin Kameník.

Zajímavá je i ta skutečnost, že Andrej Babiš je v čele této instituce už od jara, ale oficiálně to bylo uvedeno až nyní.

Rada vlády pro koordinaci boje s korupcí předkládá vládě návrhy, které mají snížit korupční riziko týkající se činnosti veřejné správy. Dále zavádí etický kodex státních zástupců a též otevírá diskusi o etickém kodexu soudců.

Miroslav Kalousek si nenechal ujít okomentovat tuto situaci na svém twitteru: „Vládní komisi pro boj s korupcí a konfliktem zájmů povede trestně stíhaný StBák s konfliktem zájmů, jaký Evropa ještě neviděla. Tohle by nevymyslel ani Orwell. Takhle drzé nebylo ani prase Napoleon.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient