Babiš a jeho boj s rakovinou připomíná upřímnost řezníka vegetariána

(Aktualizováno před )

Babiš začal vedle vládnutí brigádničit pro VZP. Alespoň to tak vypadá, když si přečtete reakci premiéra na jeho Twitteru. Politik, který proslul vedle svých lží také svou špatnou češtinou a neschopností používat počítač totiž tvrdí, že osobně „vymyslel a zorganizoval“ brožurku VZP na téma prevence rakoviny, která stála 15 milionů a ozdobila ji celostránková Babišova fotka.

„Pokud se opozice tak strašně bojí jedné jsem vymyslel a zorganizoval a ve které je hlavně 19 špičkových odborníků na rakovinu, vydáme ji po volbách. Nemám s tím problém,” reaguje premiér na kritiku, že si za peníze pojišťovny dělá předvolební agitku.

VZP, která je placena ze zdravotního pojištění a státního rozpočtu totiž chtěla poslat knížečku s propagačními fotkami politiků z vládnoucí strany ANO do schránek všech pojištěnců. Jde o dost nezvyklý krok, nejen vzhledem m ceně celé akce, která byla vyčíslena na 15 milionů, a také k načasování.

Správní rada pojišťovny se proti tomu postavila, dopis ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který stránky brožurky „ozdobil” spolu s Babišem, naopak vedení pojišťovny k rozeslání úkoloval. Informovali o to Seznam Zprávy.

Přestože Babiš uvedl, že bude vydána až po volbách, nemluvil pravdu ani v tom. Ministerstvo zdravotnictví ji před pár okamžiky zveřejnila na webu.

Babiš se v poslední době k tématu prevence rakoviny hlásí čím dál hlasitěji. Kritici mu vyčítají, že jeho podniky přitom patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí a producenty rakovinotvorných látek. V Čechách pro to máme několik přísloví. Třeba to potrefené huse nebo kozlovi, jež se stal zahradníkem. Babiš je zkrátka ve svém boji proti rakovině stejně upřímný jako vegetarián pracující v masně nebo na jatkách.

„Chemický průmysl, výroba plastových dílů a laminátů jsou hlavním zdrojem emisí karcinogenních a reprotoxických látek. Nejvíce jich vypouští DEZA, a.s., Valašské Meziříčí,” upozornilo před časem sdružení Arnika.

Foto a reprofoto: Domácí noviny

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz