Babiš a jeho boj s rakovinou připomíná upřímnost řezníka vegetariána

Babiš začal vedle vládnutí brigádničit pro VZP. Alespoň to tak vypadá, když si přečtete reakci premiéra na jeho Twitteru. Politik, který proslul vedle svých lží také svou špatnou češtinou a neschopností používat počítač tvrdí, že osobně „vymyslel a zorganizoval“ brožurku na téma prevence rakoviny.

Babiš začal vedle vládnutí brigádničit pro VZP. Alespoň to tak vypadá, když si přečtete reakci premiéra na jeho Twitteru. Politik, který proslul vedle svých lží také svou špatnou češtinou a neschopností používat počítač totiž tvrdí, že osobně „vymyslel a zorganizoval“ brožurku VZP na téma prevence rakoviny, která stála 15 milionů a ozdobila ji celostránková Babišova fotka.

„Pokud se opozice tak strašně bojí jedné jsem vymyslel a zorganizoval a ve které je hlavně 19 špičkových odborníků na rakovinu, vydáme ji po volbách. Nemám s tím problém,” reaguje premiér na kritiku, že si za peníze pojišťovny dělá předvolební agitku.

VZP, která je placena ze zdravotního pojištění a státního rozpočtu totiž chtěla poslat knížečku s propagačními fotkami politiků z vládnoucí strany ANO do schránek všech pojištěnců. Jde o dost nezvyklý krok, nejen vzhledem m ceně celé akce, která byla vyčíslena na 15 milionů, a také k načasování.

Správní rada pojišťovny se proti tomu postavila, dopis ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který stránky brožurky „ozdobil” spolu s Babišem, naopak vedení pojišťovny k rozeslání úkoloval. Informovali o to Seznam Zprávy.

Přestože Babiš uvedl, že bude vydána až po volbách, nemluvil pravdu ani v tom. Ministerstvo zdravotnictví ji před pár okamžiky zveřejnila na webu.

Babiš se v poslední době k tématu prevence rakoviny hlásí čím dál hlasitěji. Kritici mu vyčítají, že jeho podniky přitom patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí a producenty rakovinotvorných látek. V Čechách pro to máme několik přísloví. Třeba to potrefené huse nebo kozlovi, jež se stal zahradníkem. Babiš je zkrátka ve svém boji proti rakovině stejně upřímný jako vegetarián pracující v masně nebo na jatkách.

„Chemický průmysl, výroba plastových dílů a laminátů jsou hlavním zdrojem emisí karcinogenních a reprotoxických látek. Nejvíce jich vypouští DEZA, a.s., Valašské Meziříčí,” upozornilo před časem sdružení Arnika.

Foto a reprofoto: Domácí noviny

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.