Search
Close this search box.

Babiš a jeho boj s rakovinou připomíná upřímnost řezníka vegetariána

Babiš začal vedle vládnutí brigádničit pro VZP. Alespoň to tak vypadá, když si přečtete reakci premiéra na jeho Twitteru. Politik, který proslul vedle svých lží také svou špatnou češtinou a neschopností používat počítač tvrdí, že osobně „vymyslel a zorganizoval“ brožurku na téma prevence rakoviny.

Babiš začal vedle vládnutí brigádničit pro VZP. Alespoň to tak vypadá, když si přečtete reakci premiéra na jeho Twitteru. Politik, který proslul vedle svých lží také svou špatnou češtinou a neschopností používat počítač totiž tvrdí, že osobně „vymyslel a zorganizoval“ brožurku VZP na téma prevence rakoviny, která stála 15 milionů a ozdobila ji celostránková Babišova fotka.

„Pokud se opozice tak strašně bojí jedné jsem vymyslel a zorganizoval a ve které je hlavně 19 špičkových odborníků na rakovinu, vydáme ji po volbách. Nemám s tím problém,” reaguje premiér na kritiku, že si za peníze pojišťovny dělá předvolební agitku.

VZP, která je placena ze zdravotního pojištění a státního rozpočtu totiž chtěla poslat knížečku s propagačními fotkami politiků z vládnoucí strany ANO do schránek všech pojištěnců. Jde o dost nezvyklý krok, nejen vzhledem m ceně celé akce, která byla vyčíslena na 15 milionů, a také k načasování.

Správní rada pojišťovny se proti tomu postavila, dopis ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), který stránky brožurky „ozdobil” spolu s Babišem, naopak vedení pojišťovny k rozeslání úkoloval. Informovali o to Seznam Zprávy.

Přestože Babiš uvedl, že bude vydána až po volbách, nemluvil pravdu ani v tom. Ministerstvo zdravotnictví ji před pár okamžiky zveřejnila na webu.

Babiš se v poslední době k tématu prevence rakoviny hlásí čím dál hlasitěji. Kritici mu vyčítají, že jeho podniky přitom patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí a producenty rakovinotvorných látek. V Čechách pro to máme několik přísloví. Třeba to potrefené huse nebo kozlovi, jež se stal zahradníkem. Babiš je zkrátka ve svém boji proti rakovině stejně upřímný jako vegetarián pracující v masně nebo na jatkách.

„Chemický průmysl, výroba plastových dílů a laminátů jsou hlavním zdrojem emisí karcinogenních a reprotoxických látek. Nejvíce jich vypouští DEZA, a.s., Valašské Meziříčí,” upozornilo před časem sdružení Arnika.

Foto a reprofoto: Domácí noviny

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient