Search
Close this search box.

Azylový dům ve Straníku prošel rekonstrukcí

Azylový dům pro matky s dětmi ve Straníku prošel rekonstrukcí. Objekt musel být sanován proti vlhkosti, zateplila se fasáda a podlaha na půdě, vyměnila se okna a dveře, střecha dostala nový nátěr. Na přístřešku u hlavní budovy se zhotovila nová střecha a opravou prošlo i oplocení domu se zahradou. Náklady na uvedené práce přesáhly tři miliony korun, téměř 800 tisíc bude uhrazeno z dotace Evropské unie.

„Abychom mohli dům, kvůli snížení jeho energetické náročnosti, zateplit, museli jsme nejprve odvlhčit jeho vnitřní zdivo, udělat novou izolaci a znovu udělat omítky,“ řekla Michaela Mrklovská z odboru majetku a investic. Azylový dům, který je majetkem města, využívá Charita Nový Jičín. „Jsem velmi rád, že od roku 2011 v našem městě Charita působí. Pomáhá lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti, a zajišťuje pomoc potřebným. Oprava této budovy mě těší dvojnásob, neboť dům slouží dětem a maminkám,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Kromě zařízení pro matky s dětmi ve Straníku s šesti byty pro 19 lidí má Charita ve správě Charitní dům Matky Terezy v Novém Jičíně. V tom je kromě denního centra i noclehárna pro 18 mužů a jeden pokoj se třemi lůžky pro ženy. Od roku 2014 investovalo město do obnovy obou azylových domů přes devět milionů korun. „Naše organizace pomáhá lidem v boji s chudobou. Díky podpoře města můžeme lidem bez střechy nad hlavou nabídnout alespoň provizorní domov,“ uvedl ředitel Charity Nový Jičín Marcel Brož.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient