Search
Close this search box.

Australian open rozlosován. Berdycha čeká turnajová třináctka, Plíšková se střetne s kvalifikantkou

První letošní grandslam bude českými tenisovými fanoušky obzvlášť sledován. České příznivce naladily pozitivně úspěchy Karolíny Plíškové a Tomáše Berdycha v minulém týdnu. Plíšková ovládla turnaj v Brisbane, Berdych se dostal do finále v katarském Dauhá.

Dnešní los v Melbourne rozhodl o tom, že se Plíšková střetne s úspěšnou kvalifikantkou, takže si na konkrétní jméno ještě musí chvíli počkat. To Berdych už může zjišťovat informace o nasazené třináctce, Britovi Edmundovi. Zatím se s ním střetl jen jednou, když ho před třemi lety porazil. To ale ještě Berdych patřil do světové špičky, zatímco Edmund se plácal kolem první stovky. Brit však udělal v posledních letech velký progres a vystřídal na Britských ostrovech v pozici jedničky Murrayho. Navíc v Austrálii bude obhajovat loňské semifinále. Přesto se ho Berdych nemusí bát, finále v Dauhá mu ukázalo, že je schopen hrát opět velké zápasy a znovu je vyhrávat.

Ale nejenom od Plíškové a Berdycha, ale i od Kvitové se očekává, že by mohla dosáhnout na Australian open zajímavého výsledku. V prvním kole se střetne se Slovenkou Rybárikovou.

Těžkou soupeřku dostala Barbora Strýcová, které los určil Putincevovou z Kazachstánu. Pořadatele moc „nepřáli“ ani Kateřině Siniakové, její soupeřka Švýcarka Benčičová je čerstvá vítězka Hopman cupu, i když je pravda, že hlavním tahounem týmu helvétského kříže byl Federer.

Kristýna Plíšková se v prvním kole střetne s Ruskou Blinkovou. I na Markétu Vondroušovou čeká soupeřka ze stejné země, Rodinaová.
Druhý mužský český účastník Jiří Veselý se v prvním kole utká s Američanem Ryanem Harrisonem.

Postoupit do hlavní soutěže ještě mají možnost kvalifikantky Karolína Muchová, Tereza Martincová a Tereza Smitková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient