Australian open rozlosován. Berdycha čeká turnajová třináctka, Plíšková se střetne s kvalifikantkou

První letošní grandslam bude českými tenisovými fanoušky obzvlášť sledován. České příznivce naladily pozitivně úspěchy Karolíny Plíškové a Tomáše Berdycha v minulém týdnu. Plíšková ovládla turnaj v Brisbane, Berdych se dostal do finále v katarském Dauhá.

Dnešní los v Melbourne rozhodl o tom, že se Plíšková střetne s úspěšnou kvalifikantkou, takže si na konkrétní jméno ještě musí chvíli počkat. To Berdych už může zjišťovat informace o nasazené třináctce, Britovi Edmundovi. Zatím se s ním střetl jen jednou, když ho před třemi lety porazil. To ale ještě Berdych patřil do světové špičky, zatímco Edmund se plácal kolem první stovky. Brit však udělal v posledních letech velký progres a vystřídal na Britských ostrovech v pozici jedničky Murrayho. Navíc v Austrálii bude obhajovat loňské semifinále. Přesto se ho Berdych nemusí bát, finále v Dauhá mu ukázalo, že je schopen hrát opět velké zápasy a znovu je vyhrávat.

Ale nejenom od Plíškové a Berdycha, ale i od Kvitové se očekává, že by mohla dosáhnout na Australian open zajímavého výsledku. V prvním kole se střetne se Slovenkou Rybárikovou.

Těžkou soupeřku dostala Barbora Strýcová, které los určil Putincevovou z Kazachstánu. Pořadatele moc „nepřáli“ ani Kateřině Siniakové, její soupeřka Švýcarka Benčičová je čerstvá vítězka Hopman cupu, i když je pravda, že hlavním tahounem týmu helvétského kříže byl Federer.

Kristýna Plíšková se v prvním kole střetne s Ruskou Blinkovou. I na Markétu Vondroušovou čeká soupeřka ze stejné země, Rodinaová.
Druhý mužský český účastník Jiří Veselý se v prvním kole utká s Američanem Ryanem Harrisonem.

Postoupit do hlavní soutěže ještě mají možnost kvalifikantky Karolína Muchová, Tereza Martincová a Tereza Smitková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.