Arsenal doma vybojoval výhru s Chrastavou

V sobotním odpoledni se na českolipském hřišti sehrálo utkání mezi domácím Arsenalem a Spartakem Chrastava a padlo sedm gólů. Z vítězství se nakonec radovali domácí. Domácí trenér Rudolf Věchet k tomu řekl: „ První poločas jsme prohráli 2:3. Po solidním úvodu jsme od osmnácté minuty přestali hrát a soupeř toho využil. Nám nešli přihrávky. Po pohovoru v kabině jsme ve druhém poločase začali hrát náš fotbal, na dva tři doteky, což máme zažité. Rozpumpovala to naše pětičlenná záloha a kanonýři Kaňkovský a Frömmel dali góly. Jsem strašně rád, že jsme to dokázali otočit a připsat si další vítězství v závěru podzimní sezóny.“

V úvodu první půle měli oba soupeři několik šancí, které neproměnili, to se povedlo hostům až v 17.minutě, kdy pravý bek Hrdlička neuhlídal Lukáše Suka a ten následně nedal šanci českolipskému gólmanu 0:1. Domácí zareagovali hned po dvou minutách, kdy hlavní arbitr nařídil po faulu v pokutovém území na Mígla penaltu, kterou z přehledem proměnil Kaňkovský 1:1. Ve dvacáté druhé minutě poslal Frömmel Lacka do sóla a ten toho využil ke skórování 2:1. Jenže ve 35.minutě fauloval na hranici vápna Mígl Jačeka a byla z toho další penalta, tentokrát ve prospěch hostí, kterou proměnil Suk 2:2. V závěru první půle po zaváhání před brankou se ke skórování dostal Michal Rozmajzl 2:3.

Do druhého poločasu nastoupili českolipští fotbalověji, začaly jím vycházet přihrávky a přišly i důležité góly. V 57.minutě českolipští srovnali skóre po pěkné akci, kdy Mígl přihrál volnému Kaňkovskému a ten přeloboval gólmana hostí Franka 3:3. V závěru utkání byli českolipští lepším týmem a vypracovali si několik slibných šancí a jednu z nich využil Frömmel, když si nejprve poradil s obráncem a pak krásnou střelou zařídil domácím tři body. V samém závěru ještě Kaňkovský trefil tyč po sólovém nájezdu a ještě z odraženého míče střílel do gólmana Frömmel.

Trenér hostí Rozmajzl Petr k utkání řekl: „Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, dáme tři góly a nevyhrajeme, to je těžké. Domácí byli lepší, vypracovanější. My jsme hráli takový utlačený fotbal. Řekl bych, že to byl remízový zápas.“

FK Arsenal ČL – TJ Chrastava 4:3

Branky: 19´PK a 57´ Kaňkovský, 22´a 73´Frömmel – 17´a 35 PK Suk, 43´Rozmajzl Michal, ŽK 2:2, rozhodčí Špidlen, počet diváků 85.
Arsenal ČL: Kadlec – Hrdlička (46´Vodrážka), Mígl, Zemánek, Valta – Vaníček, Lakatoš, Lacek, Ladra, Frömmel – Kaňkovský.

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového