Search
Close this search box.

Aplikace Bonzačka má novou funkci aneb národ se baví nad DPH u piva

Od 1.května vstoupí v platnost zákon, který stanovuje nižší daň při prodeji točeného piva. Tímto krokem se vláda snaží o vstřícný krok vůči provozovatelům restaurací, kterým vznikly značné náklady po zavedení EET. Jak se však ukazuje, pro hospodské bude nižší daň paradoxně spíše ke škodě než k užitku.

Tři různé sazby daně v devíti různých variantách pro točené pivo, lahvové pivo, pivo točené do džbánku, pivo u stánku apod. a to ještě jinak v případě alkoholického a neako piva, zamotá hlavu nejednomu provozovateli restaurace.

A národ se jako obvykle na úkor tvůrců tohoto zákona baví. A stejně jako v případě zavedení EET či při polemice o nutnosti hlásit počet hostů na svatebních hostinách, spatřila i při příležitosti snížení daně na pivo světlo světa nová funkce v aplikaci Bonzačka.

„Obdržíte-li při nákupu točeného piva do džbánu účtenku na níž bude DPH 10%, účtenku prostřednictvím naší aplikace vyfoťte, stejně jako džbánek s pivem a stiskněte tlačítko ODESLAT HLÁŠENÍ. Jedná se totiž o daňový únik,“ píše se přímo na stránce Bonzačka.cz.

V případě třech hlášení stejného charakteru ve stejné provozovně, se podle tvůrců „aplikace“ automaticky v rámci digitalizace státní správy odešle elektronickou poštou podnět ke kontrole místně příslušnému finančnímu úřadu.

A jako obvykle, budou i tato hlášení zařazena do slosování o hodnotné ceny z niž nejhodnotnější jsou pobyty na farmě Čapí hnízdo věnované společností Agrofred.

Už z názvu společnosti takto uvedené v zápatí webu je patrné, že aplikace Bonzačka je recesistickým projektem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient