Antigenní testy jako nejlepší bojovník proti nákaze – proč se testovat, i když nemusíme?

Asi těžko najdeme člověka, kterého by se negativně nedotkla současná pandemie a nepřál by si její brzký konec. I když se to možná nezdá, na ukončení této situace se přímo či nepřímo podílíme všichni. Jakým způsobem můžete snadno pomoci i vy? 

Prevence jako nejlepší útok proti pandemii

Nebudeme si nic nalhávat. Už od dob prvních zmínek o pandemii jsme se dostali do nekonečného kolotoče zákazů a opětovných uvolnění, vedoucích ke spoustě omylů a zmatků. Mnoho z těchto kroků bylo zbytečných a situaci ještě více zkomplikovalo. Ať už s jednotlivými zákazy souhlasíme, nebo nesouhlasíme, jedna věc je jasná. Prevence funguje zdaleka nejlépe. 

Právě zmíněná prevence by měla být osobní zodpovědností každého z nás a doufáme, že tomu tak doopravdy je. Jaký způsob prevence je nejvhodnější a nejúčinnější? Pravidelné testování. Nemáme na mysli jen tu situaci, kdy se necítíme nejlépe a máme podezření na propuknutí COVIDU-19, ale opravdové pravidelné testování sebe i svých blízkých. 

Snadný, nicméně účinný nástroj proti nákaze

Začněme jedním prostým faktem. Jakoukoliv nemoc na světě nejvíce šíří lidé, kteří nemají potuchy o své nákaze. Stejně tak tomu je i v případě právě probíhající pandemie. Neříkáme, že každodenní testování vyžene virus COVIDU-19 ze světa, ale bude pro něj znamenat pořádnou ránu. 

Pokud se chcete podílet na rychlejším ukončení současné smutné situace a ochránit své blízké, určitě se zaměřte na antigenní testy. Nebojte se otestovat klidně několikrát týdně. Samotné testování je velmi jednoduchým krokem, ale obrovským skokem vstříc zlepšení situace pro všechny. 

Pro pravidelné testování opravdu není potřeba vyhazovat peníze oknem, jde to totiž i velmi levně. Pokud chcete pomoci a zároveň chcete ušetřit, vyzkoušejte stránky DIAlékárny, kde seženete testy za hubičku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.