Anonym oznámil uložení bomby v hotelu, žádná se však nenašla

Včera krátce po třinácté hodině přijali policisté oznámení o uložení bomby v budově hotelu Steelhouse v Třinci. Do akce byly nasazeny desítky policistů, včetně městských. Policisté z bezpečnostních důvodů evakuovalo asi 300 osob, uzavřeli nejbližší okolí, přičemž v místě události došlo k omezení dopravy. V budově hotelu byla následně provedena pyrotechnická prohlídka. Žádný nástražný výbušný systém nebo podezřelý předmět nebyl nalezen. Bezpečnostní opatření bylo ukončeno okolo 16 hodiny. Provoz v dotčených lokalitách se vrátil do normálu. Případem se dále policie zabývá a poznatky vedoucí k osobě, jež oznámila uložení bomby v hotelu Steelhouse v Třinci nyní prověřuje.

Policisty obvodního oddělení Třinec byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin šíření poplašné zprávy, za což pachateli po jeho dopadení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak