Anonym oznámil bombu v nákupním centru, bezpečnostní akce způsobila kolaps dopravy ve městě

Včera před třináctou hodinou přijali policisté anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného v obchodním centru Galerie Teplice. Na místo ihned vyjely policejní hlídky a postupně ve spolupráci s pracovníky ostrahy evakuovali z objektu kolem tisícovky lidí. S ohledem na bezpečnostní situaci v Evropě, potažmo ve světě, nemůžou podcenit žádné oznámení a v zájmu zajištění bezpečnosti občanů kromě samotného centra uzavřeli i okolní ulice. Především uzavírka ulice Alejní způsobila kolaps dopravy v centru města, přijetí tohoto opatření však bylo nezbytné v zájmu ochrany života a zdraví obyvatel, jejichž bezpečí policie nemůže riskovat.

Na místo byl povolán psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání výbušnin, při prohlídce obchodního centra a přilehlého okolí nebyl žádný nástražný výbušný systém nalezen. Vzhledem k rozloze objektu trvala prohlídka až do půl čtvrté, kdy se mohli zaměstnanci i zákazníci znovu vrátit dovnitř a zároveň byly zprůjezdněny také okolní ulice.

Paralelně s prohlídkou objektu policisté intenzivně pátrali po anonymovi, který byl po 15 hodině zadržen v sousedícím obchodním centru. Zadrženým je mladík, kterému ještě nebylo osmnáct let, je podezřelý ze spáchání provinění šíření poplašné zprávy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak