Search
Close this search box.

Ani Plzeň nevyhrála. Slavia má nadále jedenáctibodový náskok

Pokud by dnes plzeňští fotbalisté v Karviné vyhráli, mohli stáhnout náskok vedoucí Slavie na devět bodů. Jenže se tak nestalo. Karviná pod vedením nového trenéra Juraje Jarábka, který nahradil Františka Straku, dokázal se Západočechy remizovat.

MFK Karviná – Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Domácí zaskočili favorita už v 16. minutě, kdy Lingr využil šikovné přihrávky Ba Louy a v pádu překonal plzeňského gólmana Hrušku. Karviná se dočkala branky po dlouhých 549 minutách!
Domácí byli nadále aktivní, a Západočeši si nevěděli s jejich ofenzivní obranou rady.

Až ve druhé půli se Plzeňští více rozjeli. První šance však nedokázali dovést do zdárného konce. Při první nadějné příležitosti Hejda při střele uklouzl a míč si v pohodě sebral brankář Pastornický. Následně hlavičkoval mimo Krmenčík. Ten samý hráč však nakonec dokázal v 68. minutě po Kalvachově centru vyrovnat.
Krmenčík mohl ještě utkání zvrátit, ale jeho střela po centru z rohu mířila nad.
Ke konci měli šanci i domácí, avšak Vukadinovič nedotáhl svou individuální akci k radosti karvinských fanoušků.

Juraj Jarábek (trenér Karviné): „Viděli jsme velmi slušný zápas, hráli jsme proti výbornému týmu. Pracovali jsme v pauze svědomitě a to, co jsme si před utkáním řekli, to jsme plnili. Vsadili jsme na dobrou organizaci hry, kluci to poctivě odmakali a odměnou je jim bod. Skórovali jsme z pěkné akce, bod je v naší situaci výborný, přesto musím říct, že jedno oko se směje a druhé pláče, neboť jsme měli ke třem bodům blíž než Plzeň. Vysunutým presinkem, což je moje filozofie, jsme soupeře nutili k chybám a je vidět, že hráči na to kvalitu mají.“

Pavel Vrba (trenér Plzně): „První půle byla špatná, nebyl důraz, bylo to bez rychlosti. Druhá půle už byla výrazně lepší, byli jsme přímočařejší a vytvořili si i šance, jenže jsme je nedotáhli. Nutno dodat, že Karviná hrozila z brejků a mohla i rozhodnout. Přiznejme si, že dnes, hlavně co se týká ofenzivy, to nebylo takové, abychom si zasloužili vyhrát. Domácím pomohla i výměna trenéra, hráči se chtěli ukázat. Viděl jsem jejich zápas s Jabloncem, už tehdy hráli dobře a Jablonec vyhrál spíš šťastně. I přes tabulkové postavení Karviné jsme si možná neuvědomili, že proti sobě máme kvalitu. Dnes už jsou všichni soupeři v lize dobře organizovaní.“

Branky: 16. Lingr – 68. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Podaný – Berka (video). ŽK: SMrž, Ndefe – Kayamba, Kovařík, Řezník, Hejda. Diváci: 3718.

Karviná: Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka – Ba Loua, Smrž, Janečka (74. Vukadinovič), Lingr – Bukata (66. Hanousek) – Petráň (83. Petkov). Trenér: Jarábek.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek – Kalvach, Procházka (63. Chorý) – Kayamba (63. Kovařík), Čermák (87. Janošek), Kopic – Krmenčík. Trenér: Vrba.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient