Ani letos se zřejmě lidé na slánském koupališti koupat nebudou

Slánští zastupitelé neschválili na svém zasedání dne 6. června mimořádný výdaj z rozpočtu města na odstranění nedostatků zjištěných na slánském letním koupališti. Letošní koupací sezona je tak v ohrožení. Dlouhodobý provozovatel slánského letního koupaliště – Technické služby Slaný s.r.o. (TSS), předložil na konci letošního dubna starostovi města Slaný posudek, který obsahoval výčet technických, hygienických a bezpečnostních hledisek, která nesplňují zákonné normy. Na základě uvedeného posudku starosta ihned vyvolal jednání jak s provozovatelem, tak s odborníkem, který posudek vypracoval a s dalšími znalci, kteří vypracovali výčet konkrétních úprav nutných pro provozování koupaliště v souladu se zákonnou normou. Zároveň byl vypracován i předpokládaný rozpočet nákladů. I přes značnou časovou tíseň, v které se vedení v čele s panem starostou, s panem místostarostou a pracovníky dotčených odborů dostalo, byla situace řešena velice rychle a operativně. Výsledkem celého úsilí byl materiál, který obdrželi zastupitelé ke schválení na svém 38. zasedání 6. června. Zastupitelé bohužel tento mimořádný provozní výdaj z rozpočtu města ve výši 2,9 mil Kč neschválili.

Starosta Martin Hrabánek vyjádřil lítost a zároveň sdělil, že bude pokračovat v jednáních a nadále hledat jiné alternativní řešení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak