Search
Close this search box.

Ani letos se zřejmě lidé na slánském koupališti koupat nebudou

Slánští zastupitelé neschválili na svém zasedání dne 6. června mimořádný výdaj z rozpočtu města na odstranění nedostatků zjištěných na slánském letním koupališti. Letošní koupací sezona je tak v ohrožení. Dlouhodobý provozovatel slánského letního koupaliště – Technické služby Slaný s.r.o. (TSS), předložil na konci letošního dubna starostovi města Slaný posudek, který obsahoval výčet technických, hygienických a bezpečnostních hledisek, která nesplňují zákonné normy. Na základě uvedeného posudku starosta ihned vyvolal jednání jak s provozovatelem, tak s odborníkem, který posudek vypracoval a s dalšími znalci, kteří vypracovali výčet konkrétních úprav nutných pro provozování koupaliště v souladu se zákonnou normou. Zároveň byl vypracován i předpokládaný rozpočet nákladů. I přes značnou časovou tíseň, v které se vedení v čele s panem starostou, s panem místostarostou a pracovníky dotčených odborů dostalo, byla situace řešena velice rychle a operativně. Výsledkem celého úsilí byl materiál, který obdrželi zastupitelé ke schválení na svém 38. zasedání 6. června. Zastupitelé bohužel tento mimořádný provozní výdaj z rozpočtu města ve výši 2,9 mil Kč neschválili.

Starosta Martin Hrabánek vyjádřil lítost a zároveň sdělil, že bude pokračovat v jednáních a nadále hledat jiné alternativní řešení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient