Search
Close this search box.

Ani letos nedojde v Boleslavi k valorizaci nájemného

Rada města ve čtvrtek jednala o možnosti valorizovat nájemné v městských bytech a dalších prostorách v letošním roce. Nakonec rozhodla, že stejně jako v několika minulých letech k valorizaci nájemného letos nedojde. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Bouška.

Statutární město Mladá Boleslav má jako pronajímatel uzavřené nájemní smlouvy na pronájem pozemků, pronájem bytů a pronájem nebytových prostor s využitím pro komerční účely. V těchto smlouvách je zakotveno, že základ nájemného může být každoročně upraven valorizačním koeficientem dle oficiálně stanovené míry inflace za rok předcházející a obdobně bude postupováno v každém dalším roce s tím, že základ nájemného se považuje skutečné, tj. valorizované nájemné roku předcházejícího.

Podle náměstka primátora Boušky k rozhodnutí radních nevalorizovat nájemné přispěl fakt, že již nyní mají mnozí nájemníci problémy zvládat své rodinné rozpočty a část z nich městu na nájemném dluží. V současné době tak dále platí nájemné v městských bytech ve výši 60 Kč/m2 měsíčně, u bytů sociálních, jako například v domech s pečovatelskou službou či například ve startovacích bytech, je to 50 Kč/m2.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient