Search
Close this search box.

Ani domácí půda nepřinesla Táborsku štěstí, Opavě podlehlo

19.kolo FNL dnes mimo jiné nabídlo i duel mezi A-týmem FC MAS Táborsko a SFC Opava. Avšak ani výhoda domácího hřiště nepřinesla táborským štěstí. Proti nim stál nejen těžký soupeř ze špice tabulky, ale i počasí, které trápilo oba týmy během celého zápasu.

Táborsko nastupovalo do zápasu proti favoritovi s přáním uhrát minimálně remízu, získat první bod letošního jara a prolomit střeleckou smůlu. První se ovšem o slovo hlásil soupeř, kdy se již v 5. minutě zápasu trefil opavský Jurečka. První poločas přinesl několik gólových šancí, ale vzhledem k počasí si dlouho ani jedna strana nedokázala vytvořit vyloženě gólovou šanci. Na náladě a výkonu domácímu týmu nepřidala ani vynucená pauza kvůli odklízení sněhu z hrací plochy. Opava byla mnohem aktivnější a držela domácí v šachu. Na straně modrobílých došlo i k neplánovanému střídání, kdy byl zraněný brankář Toma nucen opustit hřiště a střídal ho Zadražil. Do konce prvního poločasu se skóre zápasu již nezměnilo, i když rozhodčí kvůli zraněním a údržbě přidával k dobru čtyři minuty.

Po přestávce byli diváci svědky jiného fotbalu. Táborsko se konečně chopilo míče a začíná hrozit šancemi na opavskou bránu. Hra byla mnohem aktivnější a jihočeši bojovali o každý míč. Jejich snahu ovšem v 68.minutě pokazil další gól Opavy, kdy se po menším zmatku před Zadražilovou bránou nakonec trefil Puškáč. Opava se probrala a držela míč co nejdál od své brány. V 82.minutě se opět trefí Puškáč a do konce zápasu se již nic nezmění. Třetím gólem hosté jen potvrzují roli favorita.

FCT – SFC Opava 0:3

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Zavadil, Dudl, Šandera – Kučera, Mršić, Prošek, Kopřiva, Vandas – Valenta.
Náhradníci: Zadražil – N’Gimbi, Souček, Blecha, Musiol, Linhart, Klusák.
SFC Opava: Šrom – Svozil, Žídek, Simerský, Pospěch – Schaffartzik, Zapalač, Zavadil, Kuzmanović – Jurečka, Puškáč.
Náhradníci: Lasák – Helebrand, Stříž, Radić, Smola, Janetzký.

Branky: 5. Jurečka-68. Puškáč, 82. Puškáč

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient