Andrej Babiš má dnes šťastný den. Čtyři města si zvolila za primátora člověka z hnutí ANO

Je měsíc po komunálních volbách, ale v některých městech až tento týden dojde definitivně k uzavření koalic. Dnes se tak stalo v Opavě, Děčíně, Havířově a Přerově. Všechna tato města budou mít v čele člověka z hnutí ANO.
Primátorem Opavy se stal Tomáš Navrátil. Hnutí ANO v tomto moravskoslezském městě sestavilo koalici s KDU-ČSL, Stranou zelených, Piráty & Opavany a Občany městských částí Opavy. Toto seskupení bude mít v zastupitelstvu velkou převahu.
Horší to bude mít koalice v Děčíně, zde budou vládnout jen s těsnou většinou. Primátorem byl zvolen Jaroslav Hrouda z hnutí ANO, které volby vyhrálo. Babišova strana uzavřela v tomto městě koalici s hnutím Náš Děčín a s ČSSD.
V Havířově došlo k zajímavě výměně funkcí. Dosavadní primátorka Jana Feberová z ČSSD bude nyní ve funkci náměstkyně primátora. Tím se stane její dosavadní náměstek Josef Bělica z vítězného ANO. Kromě těchto dvou zmíněných stran budou v koalici ještě dvě seskupení, Společně pro Havířov a Hnutí pro Havířov
A do čtveřice i tedy v Přerově bude ve funkci člověk z hnutí ANO. Stal se jím Petr Měřínský. Kromě hnutí ANO bude v koalici ještě ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.