Search
Close this search box.

Americký velvyslanec v Praze Stephen King navštívil Mladou Boleslav

Americký velvyslanec v Praze Stephen King ve středu 6. června navštívil Mladou Boleslav a na radnici se setkal s primátorem Raduanem Nwelatim a náměstkem Jiřím Bouškou. Předmětem zhruba hodinu a půl trvajícího rozhovoru byly nejen obecné informace o Mladé Boleslavi, ale i vliv automobilky Škoda Auto na život ve městě a její spolupráce s Mladou Boleslaví.

Primátor Nwelati seznámil svého hosta a jeho doprovod se snahou města každoročně investovat zhruba 25 až 30 procent z příjmů do dalšího rozvoje Mladé Boleslavi a potřeb jejích obyvatel. Diskuse se točila kolem působení automobilky ve městě, dalších společných plánů s městem i potřebě ve spolupráci s krajem i státními orgány výrazně investovat do zlepšení dopravní infrastruktury v Mladé Boleslavi a okolí. Zástupci vedení města s americkým představitelem hovořili i obecně o potřebě snažit se do budoucna rozšířit spektrum ekonomických aktivit ve městě, aby nebyly vázány pouze na automobilový průmysl. Zároveň primátor vyjádřil svoji naději, že automobilka Škoda Auto je pevně spjata s Mladou Boleslaví a bude se zde rozvíjet i do budoucna. Primátor a velvyslanec si na závěr schůzky předali dárky a vyjádřili oboustranné přání setkat se znovu v budoucnu a pohovořit především o ekonomických možnostech rozvoje Mladé Boleslavi.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient