Američané v tom mají jasno. Češi získaji na olympiádě deset medailí

Společnost Gracenote Sports, která pravidelně odhaduje výsledky na olympijských hrách, předpověděla, že Česká republika získá za rok v Tokiu deset medailí. Pokud by to tak opravdu dopadlo, byl by to stejný počet cenných kovů, jaký získala česká výprava na poslední olympiádě v Rio de Janeiru.

Američtí analytici přisoudili zlatou medaili veslaři Ondřeji Synkovi. V 37 letech by tak mohl tento pětinásobný mistr světa zkompletovat svou olympijskou sbírku, protože už dříve získal dvě stříbra a jeden bronz.
Pro vítězství by si měl v olympijském závodě dojet i vodní slalomář Jiří Prskavec, který před třemi lety získal v Brazílii bronz.
A třetí zlatou medaili předpovídají Američané nespecifikovanému tenisovému ženskému páru. Zde se nabízí např. dvojice Barbora Krejčíková – Kateřina Siniaková. Případně by se mohlo povést dojít až na vrchol letošní wimbledonské vítězce ve čtyřhře Barboře Strýcové, např. s Karolínou Plíškovou, Petro Kvitovou či letošní kometou Markétou Vondroušovou.
Českým tenistkám se hodně věří, kromě zlaté medile by další pár měl získat i bronz.

Stříbrnou medaili si prý z japonské metropole odvezou kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál. Českou jistotou v zisku medaile bývají střelci, ani na ně tak odborníci nezapomněli. Druhý by měl skončit skeetař Tomáš Nýdrle.

„Jen“ s bronzem by se měl spokojit poslední olympijský vítěz judista Lukáš Krpálek, který po svém životním triumfu přestoupil do nejvyšší váhové kategorie. V novém olympijském sportu – sportovním lezení si pro bronzový kov vyšplhá Adam Ondra. Třetí by měla skončit veslařská dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak