Ambulance pod sjezdovkou se osvědčila

Ambulance Medical Point u paty areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně se osvědčila. Lékaři z nemocnice ve Vrchlabí letošní zimu ordinovali vůbec poprvé v Česku v ordinaci přímo pod sjezdovkou.

„Poskytli jsme nezbytné zázemí pro mobilní buňku. Návštěvníci nabyli pocitu bezpečí a měli možnost okamžité lékařské pomoci,“ přiblížil markentingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. Budoucnost traumatologicko-chirurgické ambulance vidí vlekaři i majitel vrchlabské nemocnice, společnost Penta Hospitals CZ shodně.

Skiareálu zdravotníci přímo u sjezdovek přidávají v konkurenci horských středisek na atraktivitě. Penta v očích statisíců lyžařů zviditelňuje nemocnici ve Vrchlabí. Peníze vydávané řadou podnikatelů na reklamní kampaně slouží zdraví a jako přidanou hodnotu přinášejí marketingový efekt.
„První mise splnila očekávání, i když nebyla plně profitabilní. Byli jsme přímo na svahu a poskytovali první pomoc. Nelze pominout ani marketingový efekt,“ konstatovala mluvčí společnosti Penta Hospitals Lenka Holá.
Penta Hospitals počítá se špindlerovským detašovaným pracovištěm nemocnice ve Vrchlabí i příští zimní sezónu. Utopií není ani rozvoj současné ambulance. Té v porovnání s konkurenčním Medical Centrem vzdáleným zhruba půl kilometru schází komfortnější zázemí pro pacienty a rentgen. „Určitě budeme pokračovat,“ slibuje Holá.

Ošetření v Medical Pointu hradí na rozdíl od soukromého Medical Centra zdravotní pojišťovny. Služeb vrchlabských lékařů proto často využívali i hosté špindlerovských hotelů. „Pacient u nás nezaplatí ani korunu. Pojišťovny nám vyšly obratem vstříc. Potřebovaly ve Špindlu oficiálního smluvního partnera. Specializovaná vyšetření probíhají v nemocnici ve Vrchlabí, kam i zpět pacienty zdarma dopravíme,“ podotkla Holá.

Penta Hospitals hodlá pro příští sezónu doladit spolupráci s Horskou službou povinnou vozit zraněné turisty do nejbližšího zdravotnického zařízení. „Rozhodnutí necháváme na lidech. Sami na náš dotaz řeknou, zda chtějí do Medical Pointu nebo Medical Centra,“ tvrdí náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Rukama lékařů Medical Pointu prošlo letošní zimu 240 z celkem 614 ve Špindlerově Mlýně zraněných turistů. „Nejčastěji šlo o poranění kolenního kloubu a horní končetiny. Dvě třetiny ošetřených byli cizinci,“ uvádí hlavní lékař Medical Pointu Petr Jindra. Koncem zimy služby Medical Pointu nekončí. „Během léta počítáme se zdravotnickým zajištěním sportovních akcí,“ upřesnila Holá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient