Alkohol není dobrý řidič

Víkend ani první pracovní den tohoto týdne se neobešel bez alkoholu na silnicích Vyškovska. Během víkendových dopravních kontrol jsme předali správnímu orgánu jako podezřelé z přestupku tři řidiče. Dva měli pozitivní dechovou zkoušku (hodnoty 0,8 a 0,9 promile) a jeden test na drogy (cannabis- marihuana). V pondělí večer jejich řady rozšířili další dva řidiči, kterým jsme naměřili v jednom případě 0,27 promile a v druhém přes půl promile alkoholu v krvi. Šofér s vyšší hodnotou se navíc ještě proháněl obcí rychlostí asi 70 km/h. K tomu se vzhledem ke svému věku policistům neprokázal lékařským potvrzením, že může řídit.

Neslavným rekordmanem se však stal řidič, který měl nabourat ve Slavkově hned několik vozidel. V neděli po druhé hodině řídil ford a narazil do zaparkovaného seatu. Toto vozidlo následně narazilo do dalšího zaparkovaného automobilu. Tři poškozená vozidla, naštěstí žádná zranění. Dechová zkouška pak odhalila příčinu nehody. Mladému muži naměřili policisté 2,3 promile. Předběžná škoda je vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Šofér je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu soudu může udělit až tříleté vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.