Search
Close this search box.

Alkohol není dobrý řidič

Víkend ani první pracovní den tohoto týdne se neobešel bez alkoholu na silnicích Vyškovska. Během víkendových dopravních kontrol jsme předali správnímu orgánu jako podezřelé z přestupku tři řidiče. Dva měli pozitivní dechovou zkoušku (hodnoty 0,8 a 0,9 promile) a jeden test na drogy (cannabis- marihuana). V pondělí večer jejich řady rozšířili další dva řidiči, kterým jsme naměřili v jednom případě 0,27 promile a v druhém přes půl promile alkoholu v krvi. Šofér s vyšší hodnotou se navíc ještě proháněl obcí rychlostí asi 70 km/h. K tomu se vzhledem ke svému věku policistům neprokázal lékařským potvrzením, že může řídit.

Neslavným rekordmanem se však stal řidič, který měl nabourat ve Slavkově hned několik vozidel. V neděli po druhé hodině řídil ford a narazil do zaparkovaného seatu. Toto vozidlo následně narazilo do dalšího zaparkovaného automobilu. Tři poškozená vozidla, naštěstí žádná zranění. Dechová zkouška pak odhalila příčinu nehody. Mladému muži naměřili policisté 2,3 promile. Předběžná škoda je vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Šofér je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu soudu může udělit až tříleté vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient