Alex Král se těší na domácí premiéru

Alex Král začíná na Stínadlech třetí sezonu. Talentovaný stoper v utkání 1. kola v Příbrami nastoupil ve stoperské dvojici po boku Jana Hoška. Nyní se Král a jeho spoluhráči připravují na nedělní duel s Duklou Praha (15), který bude domácí premiérou v novém ročníku FORTUNA:LIGY. „Těším se maximálně. Je to první domácí zápas, ta natěšenost tam je!“ nemůže se Král dočkat nedělního odpoledne.

Už přebolela ztráta dvou bodů z Příbrami?
Tak přebolela… Hlavně si myslím, že když proti Dukle navážeme na výkon z druhého poločasu, tak můžeme uspět.

Zápas v Příbrami byl specifický v tom, že ve druhé půli hustě pršelo. Jaké bylo pro obránce hrát na mokrém trávníku?
Já bych řekl, že nás ten déšť vyhecoval. Začalo to jezdit, přihrávky začaly lítat. Déšť nám pomohl.

Poprvé v mistráku jsi hrál ve stoperské dvojici s Honzou Hoškem, jaké to bylo?
Zezačátku jsme si na sebe zvykali, protože jsme spolu v přípravě odehráli dohromady snad jen jeden zápas. Myslím si, že ve druhém poločase už to fungovalo mnohem lépe než v prvním. Mně se s ním hrálo dobře!

Jak máte rozdělené role? Jeden je starší, druhý mladší?
To bych neřekl, každý máme své přednosti, které na hřišti využíváme. Hóše je ten silovější, soubojovější, já se snažím víc rozehrávat.

S tou rozehrávkou to ale u tebe nebylo v první půli moc slavné, určitě pro tebe bylo nepříjemné, že Příbram hodně presovala.
Řekl bych, že Příbram měla dobře zvládnutý presing, presovali nás hodně dobře. Nám v té první půli celkově chyběl pohyb, práce s balónem byla pomalá. Jsem rád, že se to pak výrazně zlepšilo; bylo to i vidět.

Sledoval jsi reakce fanoušků na sociálních sítích? Oni si i přes ztrátu dvou bodů pochvalovali styl, kterým jste se po obrátce prezentovali.
Upřímně – já moc reakce fanoušků na sociálních sítích nesleduji. Ale jestli se jim to líbilo, tak jsme za to moc rádi.

Každopádně ho od vás budou očekávat i teď s Duklou. Jakou naopak ty očekáváš od nich podporu?
Byl bych rád, kdyby přišlo na první domácí zápas co nejvíce lidí. Myslím si, že v minulé sezoně jsme doma předváděli slušné výkony. Věřím, že to tak bude i tuto sezonu. Byl bych rád, kdyby nás fanoušci hnali za body.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient