Search
Close this search box.

Aleš Stezka je rád, že dostal příležitost hájit barvy ústeckého Slovanu

Aleš Stezka v letošní sezóně nastupoval za Piráty Chomutov a do Ústí nad Labem přišel pomoc formou střídavých startů zhruba před týdnem. Má už za sebou odchytaný zápas proti Třebíči, a také odchytal před domácími fanoušky severočeské derby s Litoměřicemi. Jak je tu spokojený?

Jak byste zhodnotil dnešní utkání proti Litoměřicím?
Myslím si, že to dnes nebylo úplně optimální, byly tam v první třetině nějaké chyby, ale za stavu 0:1 jsme tam měli nějaké šance a přesilovky, které kdybychom proměnili, tak by to také vypadalo jinak. Dostali jsme i další branky a za stavu 0:4 se těžce dostává zpět do zápasu. Poslední gól jde hlavně za mnou, jelikož protihráč střílel z nulového úhlu a já nechal skulinku u své tyče, kdyby ta branka nepadla, tak by to také vypadalo jinak, za stavu 2:3 se hraje líp. Ve třetí třetině jsme začali pořádně hrát, ale to musíme od začátku utkání, a ne až v poslední periodě.

Jak se zrodily střídavé starty do Ústí nad Labem?
Tak vzniklo to z toho důvodu, že do Chomutova přišel finský brankář, který nám měl udělat konkurenci, a proto, že se tam nedařilo, tak jsem dostal na výběr, kam mohu jít hrát, ale já jsem rád, že jsem mohl jít do Ústí, nejenom že je to blíž, ale znám tu i kluky. Vím i od kluků z Chomutova, že je tu super parta, tak jsem řekl hned, že chci do Ústí.

Jaká je parta v kabině, jak s ostatními hráči vycházíte?
Já jsem maximálně spokojený, hned jak jsem přijel první den, tak úplně super, tady jsou všichni kluci strašně v pohodě a parta je parádní. Věřím tomu, že se to tu vše překloní na naši stranu a začne se vyhrávat.

Vidíte rozdíl v porovnání s Extraligou a druhou nejvyšší soutěží?
Je to velký rozdíl, jelikož Extraliga je pomalejší, hrají tam zkušenější hráči, a je tam vidět hlavně taktický hokej, který u Chance Ligy moc není. Druhá nejvyšší soutěž je spíše rychlý hokej, který je nahoru a dolů, což je pro brankáře lepší, jelikož je alespoň v permanenci, ale to nemění nic na tom, že musí chytit puk v první lize nebo v Extralize. Já jsem jedině rád, že Ústí vyšlo vstříc, že tu můžu být. Jsem za tu šanci rád a mockrát děkuji vedení Slovanu a všem tady v klubu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient