Search
Close this search box.

Aleš Nešický míří z Táborska do Slovanu

Po vlně odchodů se nový realizační tým snaží o kvalitní doplnění kádru. I z tohoto důvodu do týmu přichází Aleš Nešický. Ofenzivní záložník, který doposud působil na jihu Čech v Táborsku.

Český fotbalista narozený 1. června 1992 přestupuje do Slovanu z druholigového Táborska. Jeho cesta do Liberce je však daleko delší. „Jsem takový cestovatel. Táta hrál také fotbal, když jsem začínal v Budějovicích. Poté jsme se přestěhovali do Chrudimi, takže jsem hrál tam. Dále rok v Pardubicích a do dorostu jsem šel do Olomouce. Tam jsem strávil celý dorost, dostal jsem se do B-týmu a pak udělal přestup do Táborska, kde mé působení trvalo 5 let,“ popisuje svou cestu Nešický i s odkazem na fotbalovou kariéru svého otce, který nasbíral přes sto ligových startů za týmy z Chebu, Drnovic a Českých Budějovic.

Střední záložník nastoupil v dresu Táborska i proti Slovanu, a to konkrétně 1. března 2017 při zápase v MOL Cupu. „Odehrál jsem 30 minut ke konci. Prohráli jsme 1:3. Moc prostoru jsem v tom zápase nedostal. Když jsem šel na hřiště, bylo prakticky po zápase. Hřiště bylo všelijaké. Dokonce se hrálo v novém termínu, protože zápas byl odložen kvůli počasí,“ vzpomíná na tuto zkušenost.

Do dospělého fotbalu se Nešický zapojoval postupně. Ve druhé nejvyšší soutěži má na svém kontě 10 branek, když 5 z nich vstřelil v právě skončené sezóně. „Hraju na postu středního záložníka, spíše ofenzivnějšího. Troufnu si říct, že jsem technický fotbalista. Umím dát dobrou přihrávku nebo vystřelit,“ říká o svých schopnostech šestadvacetiletý fotbalista.

Pro Aleše je to poprvé, co bude mít možnost zahrát si nejvyšší tuzemskou soutěž. „Ano, je to moje první štace v nejvyšší soutěži. Jsem rád, že mi dal Slovan tuto příležitost. Věřím, že se prosadím a pomůžu Liberci zpět do evropských pohárů,“ uzavírá Nešický.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient