Aktivní senioři se zúčastnili turnaje Liberecká šipka

Poslední společnou akci pro rok 2018 mají za sebou aktivní senioři z Frýdlantu, Liberce a Jablonce nad Nisou. Byla jí Liberecká šipka, ve které se na stupních vítězů objevili symbolicky zástupci všech tří měst. Komunitní středisko Kontakt Liberec uspořádalo Libereckou šipku v úterý 6. listopadu 2018 v prostorách Lidových sadů v Liberci.

Senioři odházeli postupně šest kol, v každém dva soutěžní pokusy. Protože se jich turnaje zúčastnilo 92, odházeli 552 soutěžních šipek. „Všechny tyto hody daly po spočítání dohromady 19 745 bodů, což je v průměru na jeden hod 35,8 bodů. Pokud bychom měli vyhodnotit účastníky za města, pak vyhrál Liberec, jehož senioři naházeli 6676 bodů, druhý skončil Jablonec nad Nisou s 6642 body, Frýdlant pak byl s 6 427 body třetí,“ uvedl ředitel Komunitního střediska Kontakt Liberec Michael Dufek.

Na pomyslných stupních vítězů v jednotlivcích nakonec stanul muž a dvě ženy. Zlato si vyházel Ladislav Pysk z Jablonce nad Nisou, stříbro připadlo Jitce Srpové z Frýdlantu a bronz pak Evě Mrákotové z Liberce. „Mám radost, že se zrovna při poslední společné akci v tomto roce podařilo, že všechna tři města jsou zastoupená na stupních vítězů,“ podotkla matrikářka městského úřadu Frýdlant Ivana Spatzierová, která se na akci za Frýdlant podílela.

Atmosféra závodu, který se odehrál v Lidových sadech v Liberci nezvykle v odpoledních hodinách, byla v krásném podzimním dni opět povedená. „Doufám, že v podobně pohodovém a přátelském duchu se budou nést i další akce, které pro seniory už teď plánujeme na rok 2019, snad se nám je podaří s podporou všech měst realizovat,“ uzavřel starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.