Akci Sportmania Plzeň navštívilo letos přes padesát tisíc lidí

Devítidenní maratón sportu za OC Plzeň Plaza v neděli odpoledne 26. srpna skončil. Podle odhadů pořadatelů z Odboru sportu Magistrátu města Plzně navštívilo Sportmanii Plzeň 2018 zhruba 52 tisíc lidí a dětem do 15 let se rozdalo na 12 tisíc medailí. V parku se během tří třídenních cyklů vystřídalo celkem 75 stanovišť, ve kterých stejně jako v předchozích dvou ročnících sportovní kluby města Plzně a Plzeňského kraje nabídly možnost vyzkoušet pod dohledem odborných trenérů na vlastní kůži různé druhy sportů. „Těší mě, že kluby využily příležitost a udělaly maximum pro to, aby získaly nové členy a mohly svůj sport prezentovat. Chtěl bych jim za to poděkovat,“ uvedl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. Po celou dobu konání Sportmanie Plzeň mohli zájemci využívat i další atrakce, především vodní skluzavku, Jump Arenu, horolezeckou stěnu nebo speciální autodráhu CARRERA.

Jednoznačně největším lákadlem pro mladé návštěvníky Sportmanie Plzeň 2018 bylo odnést si medaili. Udělovaly se za získání alespoň deseti razítek do hrací karty, přičemž ten, kdo přišel poprvé, mohl dostat pouze bronzovou medaili, ten, kdo zavítal za OC Plzeň Plaza ve dvou různých třídenních cyklech, mohl odejít se stříbrnou a jen ten, kdo vyzkoušel deset různých sportů v každém z třídenních cyklů, získal i zlatou medaili, a mohl tak svoji sbírku ze Sportmanie Plzeň zkompletovat. „Chtěli jsme přimět děti a hlavně jejich rodiče, aby se na Sportmanii Plzeň vrátili, aby umožnili svým ratolestem vyzkoušet další aktivity a mohli stejně jako v opravdovém sportu bojovat o cenné medaile,“ vysvětlil systém vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.

Nedílnou součástí Sportmanie Plzeň 2018 byl doprovodný program, který na hlavním pódiu zajišťovalo Krašovská Aktivity centrum a který vedle ranních rozcviček pro veřejnost zahrnoval téměř nepřetržitý proud sportovních a kulturních vystoupení, exhibic a workshopů. Samozřejmostí byly besedy se známými sportovními osobnostmi a odborné přednášky na téma sport, zdravá výživa, mentální koučink, sportovní trénink apod. Přednášeli například Jan Mühlfeit, David Huf, Lukáš Roubík, Jan Řehula. Proběhly i autogramiády fotbalistů FC Viktoria Plzeň, hokejistů HC Škoda, házenkářů Talent M.A.T. Plzeň. Zájemci mohli zhlédnout výstavy Proměny plzeňských sportovišť a Smart City, stánky Městské policie Plzeň, Záchranné služby Plzeňského kraje nebo nemocnic. Jednou z nejvýznamnějších akcí (více než 500 účastníků) byl sobotní Letní párty běh, který v rámci Sportmanie Plzeň připravila nezisková organizace „Rozběháme Česko“.

Slavnostního zahájení Sportmanie Plzeň 2018 v sobotu 18. srpna se zúčastnili primátor města Plzně Martin Zrzavecký, představitelé plzeňských obvodů, paralympijský vítěz a mistra světa v cyklistice Jiří Ježek, zlatý olympijský medailista v moderním pětiboji David Svoboda a další osobnosti. Zahajovací ceremoniál vyvrcholil koncertem vítězky Superstar 2018 Terezy Maškové.

V rámci snahy o rozšíření myšlenky propojit sportovní kluby s dětmi a mládeží do celého regionu byla součástí akce i Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje 2018, která přivezla v červnu vybrané atrakce do Rokycan, Domažlic, Klatov a Tachova.

Sportmanii Plzeň 2018 pořádal Odbor sportu Magistrátu města Plzně za podpory Plzeňského kraje a městských obvodů 1, 3 a 4. Hlavním partnerem byl Intersport.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak