Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko proběhla v Rousínově s vysokou účastí

Tak jako každý rok se počátkem dubna objevují kolem cest, v parcích a na návsích lidé s barevnými pytli a sbírají do nich veškeré odpadky a smetí, které se přes zimu nahromadily. Tuto celostátní dobrovolnickou úklidovou akci pořádá Český svaz ochránců přírody, který nám poskytl např. pytle na odpad a rukavice. Město Rousínov se ujalo druhým rokem organizace úklidových akcí, ať už v samotném Rousínově, či jeho místních částech. Již v pátek 6. dubna odpoledne se sešlo 13 členů TJ Sokol Královopolské Vážany, kteří nasbírali 10 pytlů odpadků. Za krásného slunečného počasí v sobotu 7. dubna proběhly další úklidové alce: V 9 hodin se sešlo na Sušilově náměstí 44 osob (z toho 30 dětí). Tato skupina nasbírala 20 pytlů odpadků a uklidila Sušilovo náměstí, autobusové nádraží, Židovskou čtvrt, park u zdravotního střediska, Rousínovec a příjezdovou komunikaci od dálničního přivaděče do Slavíkovic. Malá skupinka se pustila i do úklidu v Kroužku. Odpoledne se sešli dobrovolníci v Čechyni a ve Vítovicích. Občanské sdružení Čechyně uklízelo za účasti 12 dětí a 10 dospělých. Naplnili 10 pytlů a nalezli i několik pneumatik. Ve Vítovicích se organizace ujaly členky TJ Sokol Vítovice. Za účasti 27 dětí a 23 dospělých dobrovolníci nejen nasbírali 20 pytlů odpadků, ale stihli i natřít dětské hřiště a vymalovat hospodu. Celkem se zúčastnilo 129 lidí, kteří nasbírali 60 pytlů s odpadem. Další úklidová akce se uskutečnila ve čtvrtek 12. dubna, a to za organizačního přispění základní školy. K této akci se také připojí klub seniorů a ZŠ Krasohled. Zúčastnilo se 85 dobrovolníků.

V rámci akce Ukliďme Česko členové ZO ČSOP Rousínov uklidili okolí studánek ve Vítovickém žlebu a vysbírali odpadky na cestě k vlakovému nádraží. Zúčastnilo se 5 členů, obě akce dohromady trvaly celkem 20 hodin a sebrán byl pytel odpadků.

Všechny pytle s odpady uklidily zaměstnanci Městských služeb Rousínov.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak