Akce Brány památek dokořán zpřístupní ve Znojmě zdarma věže i další objekty

Věže hradebního opevnění, Expozice pivovarnictví, Dům umění nebo Loucký klášter, to jsou místa, kam mohou návštěvníci Znojma zavítat zdarma v rámci akce Brány památek dokořán 2018, iniciativy Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, ke které se Znojmo ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Jihomoravským muzeem ve Znojmě opět připojuje. Znojemské památky své brány otevřou o víkendu 14. – 15. dubna.
V letošním roce otevřou brány dvě nově opravené věže hradebního opevnění, zájemci tak mohou kromě Radniční, Vlkovy a Střelniční věže, prozkoumat i Prašnou a Novou věž v areálu Kapucínské zahrady. Společně všechny věže tvoří nový prohlídkový okruh, který je novinkou letošní turistické sezóny. Komentovanou prohlídku zhlédnou zájemci v Expozici pivovarnictví a ve vybrané časy i v Louckém klášteře (časy naleznete níže a na plakátu).

Zdarma návštěvu svých expozic nabídne i Jihomoravské muzeum, a to v Domě umění a v Minoritském klášteře (zde pouze v sobotu). Kromě prohlídek muzeum chystá i doprovodné edukační programy pro mladší návštěvníky. V Domě umění bude připravený program s názvem Předměty vypráví – pro školní skupiny již v pátek 13. dubna (9:00 – 13:00), pro rodiny s dětmi v sobotu 14. dubna (10:00) – a v Minoritském klášteře v sobotu 14. dubna (13:00) program V muzeu i pod ním (Co ukrývá sklepení?).

Všechny prohlídky v rámci Bran památek dokořán jsou zcela zdarma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak