Akce Brány památek dokořán zpřístupní ve Znojmě zdarma věže i další objekty

Věže hradebního opevnění, Expozice pivovarnictví, Dům umění nebo Loucký klášter, to jsou místa, kam mohou návštěvníci Znojma zavítat zdarma v rámci akce Brány památek dokořán 2018, iniciativy Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, ke které se Znojmo ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Jihomoravským muzeem ve Znojmě opět připojuje. Znojemské památky své brány otevřou o víkendu 14. – 15. dubna.
V letošním roce otevřou brány dvě nově opravené věže hradebního opevnění, zájemci tak mohou kromě Radniční, Vlkovy a Střelniční věže, prozkoumat i Prašnou a Novou věž v areálu Kapucínské zahrady. Společně všechny věže tvoří nový prohlídkový okruh, který je novinkou letošní turistické sezóny. Komentovanou prohlídku zhlédnou zájemci v Expozici pivovarnictví a ve vybrané časy i v Louckém klášteře (časy naleznete níže a na plakátu).

Zdarma návštěvu svých expozic nabídne i Jihomoravské muzeum, a to v Domě umění a v Minoritském klášteře (zde pouze v sobotu). Kromě prohlídek muzeum chystá i doprovodné edukační programy pro mladší návštěvníky. V Domě umění bude připravený program s názvem Předměty vypráví – pro školní skupiny již v pátek 13. dubna (9:00 – 13:00), pro rodiny s dětmi v sobotu 14. dubna (10:00) – a v Minoritském klášteře v sobotu 14. dubna (13:00) program V muzeu i pod ním (Co ukrývá sklepení?).

Všechny prohlídky v rámci Bran památek dokořán jsou zcela zdarma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient