Agresor už je ve vězení. Muž dlouhodobě týral partnerku, dětem pálil hráčky a bil je

Olomoucký krajský soud poslal do vězení na pět a půl roku třiačtyřicetiletého muže ze Vsetínska, který dlouhodobě týral svou partnerku a dvě malé děti.

Celých sedm let (2007 – 2014) se obžalovaný muž dopouštěl domácího násilí. Ženu fyzicky napadal, zesměšňoval a sprostě jí před dětmi nadával. Navíc jí vyhrožoval, že jí nechá umístit do psychiatrické léčebny. Ženu se snažil izolovat od okolí, stávalo se, že i napadal její rodinné příslušníky.

Ani děti nezůstaly ušetřeny fyzickému násilí. Navíc jim pálil hráčky a zamykal je samotné v domě. „Děti se opakovaně pomočovaly, nesměly chodit ven, byly zcela odloučené od svých vrstevníků, říkal jim, že musí trpět za svou matku,“ uvedla žalobkyně.
Není divu, že psychiatři u nich zjistili posttraumatickou poruchu, která se projevovala nejenom strachem z otce, ale i poruchou spánku.
Tyranovi původně hrozilo až 12 let. „Trest je uložen při samotné spodní hranici trestní sazby. Důvodem je nepřímý úmysl, ke kterému soud došel,“ uvedl soudce Martin Lýsek.

Obžalovaný muž nebyl u soudu přítomen. Avšak poslal soudu vyjádření, v kterém uvádí, že se ničeno nezákonného nedopustil. Podle něj je to vše výmysl bývalé partnerky, která se mu chce pomstít.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak