Search
Close this search box.

Agresor rušil noční klid a napadal strážníky

Čtyřiadvacetiletý výtržník se v neděli nad ránem rozhodl rušit spánek obyvatel v centru města hlasitým křikem. Když strážníci chtěli udělat přítrž jeho projevu, ještě přitvrdil. Jeho snaha o napadení samotných strážníků skončila nasazením služebních pout. Celý případ bude mít dohru u správního orgánu.

V neděli 27. května krátce před jednou hodinou ranní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v centru města. Na Náměstí Přemysla Otakara II. před budovou českobudějovické radnice strážníci spatřili muže, který hlasitě vykřikoval. Když ho strážníci vyzvali k předložení osobních dokladů a upozornili na rušení nočního klidu, muž na ně začal útočit zavřenými pěstmi. Agresivní výpad podpořil vulgárními výrazy na adresy strážníků. Ti museli proti výtržníkovi použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta.

Muž však i nadále odmítal prozradit strážníkům svou totožnost. Ti muže následně převezli na Obvodní oddělení Policie v ulici Tř. 28. října, se jeho totožnost dozvěděli od přítomných policistů. Ukázalo se, že se jedná o čtyřiadvacetiletého občana z Příbramska. Před propuštěním ho strážníci poučili o tom, že případ pro něj nekončí. Bude se zpovídat z přestupku rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně muži hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient