Agresivní muž skončil po zákroku strážníků na záchytce

V podvečer vyslal operační strážník hlídku městské policie prověřit přijaté oznámení k obchodnímu domu v ulici U Prazdroje. Po příjezdu strážníci od oznamovatele zjistili, že jako pracovník ostrahy byl upozorněn návštěvníky na muže, který je před hlavním vchodem obtěžuje a je zřejmě pod vlivem nějaké drogy. Když chtěl po dotyčném, aby svého jednání zanechal a odešel, začal být agresivní. Začal nesrozumitelně nadávat a začal do pracovníka ostrahy strkat, proto raději požádal o pomoc městskou policii.

V době příjezdu strážníků se problémový muž potácel opodál od oznamovatele, přitom kolem sebe máchal rukama se zaťatými pěstmi a něco na něj nesrozumitelně křičel. Strážník si proto raději mezi ně stoupl. Přestože se muže snažil uklidnit, jeho agresivita se vůči oznamovateli stupňovala. Vygradovala ve chvíli, kdy se dozvěděl, že bude umístěn na záchytku. V ten moment se pokusil projít s křikem kolem strážníka, nereagoval na jeho výzvu, aby se zastavil, vrhl se na oznamovatele se zaťatými pěstmi, a to s úmyslem jej napadnout. Dalšímu jeho jednání bylo zabráněno, muž skončil vzápětí s pouty na rukou. Následně byl převezen do protialkoholní záchytné stanice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.