Advent v Hlučíně pokračuje druhou prosincovou nedělí

Advent v Hlučíně bude pokračovat vánočními trhy i o druhé adventní neděli 9. prosince. Stánky s punčem a grogem i dalším občerstvení vhodným pod prosincovou oblohu se na Mírovém náměstí otevřou v 15 hodin, druhá svíce na obřím adventním věnci se bude zapalovat v 17 hodin.

O program s vánoční tématikou se tentokrát postarají žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín. A nebudou to mít vůbec jednoduché, protože o první adventní neděli nasadil dětský sbor Sluníčko ze Základní školy Rovniny laťku hodně vysoko. Děti vystoupí dvakrát, v 16 hodin a poté v 17.15. Na náměstí se budou připomínat tradice jako odlévání olova nebo pečení kaštanů. V Zámeckém klubu připraví pracovníci Domu dětí a mládeže Hlučín pro malé zájemce opět kreativní dílničku. Nad tím vším bude samozřejmě zářit šestnáctimetrový vánoční strom, jehož rozsvícení o první adventní neděli podpořila finanční darem Skupina ČEZ. Přispěla tak i na bohatý program, v němž nechyběla Ježíškova pošta, návštěva naprosto nepřehlédnutelných andělů i zvonička splněných přání. Mnozí příchozí si navíc přinesli z domu své domácí adventní věnce, aby jim je farář hlučínské farnosti Petr Rak posvětil a změnil tak prostou vánoční ozdobu v nositele té dobré zvěsti o očekávání příchodu Božího syna. „Plné náměstí o první adventní neděli bylo pro mě opět nezapomenutelným a dojemným zážitkem. Doufám, že jsem nebyl sám, kdo při rozsvěcování vánočního stromu, zapalování první adventní svíce i zpívání koled spolu se Sluníčkem vnímal ten krásný pocit sounáležitosti lidí,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.