Search
Close this search box.

Advent v Hlučíně pokračuje druhou prosincovou nedělí

Advent v Hlučíně bude pokračovat vánočními trhy i o druhé adventní neděli 9. prosince. Stánky s punčem a grogem i dalším občerstvení vhodným pod prosincovou oblohu se na Mírovém náměstí otevřou v 15 hodin, druhá svíce na obřím adventním věnci se bude zapalovat v 17 hodin.

O program s vánoční tématikou se tentokrát postarají žáci Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín. A nebudou to mít vůbec jednoduché, protože o první adventní neděli nasadil dětský sbor Sluníčko ze Základní školy Rovniny laťku hodně vysoko. Děti vystoupí dvakrát, v 16 hodin a poté v 17.15. Na náměstí se budou připomínat tradice jako odlévání olova nebo pečení kaštanů. V Zámeckém klubu připraví pracovníci Domu dětí a mládeže Hlučín pro malé zájemce opět kreativní dílničku. Nad tím vším bude samozřejmě zářit šestnáctimetrový vánoční strom, jehož rozsvícení o první adventní neděli podpořila finanční darem Skupina ČEZ. Přispěla tak i na bohatý program, v němž nechyběla Ježíškova pošta, návštěva naprosto nepřehlédnutelných andělů i zvonička splněných přání. Mnozí příchozí si navíc přinesli z domu své domácí adventní věnce, aby jim je farář hlučínské farnosti Petr Rak posvětil a změnil tak prostou vánoční ozdobu v nositele té dobré zvěsti o očekávání příchodu Božího syna. „Plné náměstí o první adventní neděli bylo pro mě opět nezapomenutelným a dojemným zážitkem. Doufám, že jsem nebyl sám, kdo při rozsvěcování vánočního stromu, zapalování první adventní svíce i zpívání koled spolu se Sluníčkem vnímal ten krásný pocit sounáležitosti lidí,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient