Advent přišel už i do městských částí Znojma

V pondělí 3. prosince přivítali předvánoční čas i ve dvou městských částech. Jako první rozsvítili strom v areálu ZŠ a MŠ Prokopa Diviše v Příměticích. Advent slavnostně zahájili i v Načeraticích.

Společně s dětmi a jejich rodiči se rozsvěcování účastnil i starosta Jan Grois a místostarosta Jakub Malačka. Vánoční písně zazněly jak v Příměticích, a to v podání dětí ze zdejší základní školy, tak i v Načeraticích, kde současné známé vánoční písně zazpívali místní děvčata s kapelou.

Jako vždy proběhla malá vánoční soutěž a nechyběli oblíbení maskoti, kteří rozdali malou sladkou odměnu.

V dalších městských částech se vánoční stromy rozzáří v průběhu týdne.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak