Search
Close this search box.

ADRA poděkovala dobrovolníkům

Valašskomeziříčské Dobrovolnické centrum ADRA ve středu 5. prosince uspořádalo předvánoční setkání u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků, na kterém poděkovalo všem svým dobrovolníkům. Místní centrum jich sdružuje celkem sto dvacet.

V letošním roce dohromady odpracovali 8 400 dobrovolnických hodin. V 18 sociálních zařízeních vykonali 5 700 návštěv u klientů. Poděkovat jim přišla i místostarostka města Zdislava Odstrčilová. „To nejdůležitější, co společnost potřebuje, jsou lidi, kteří jsou ochotni darovat sami sebe. Darovat něco ze sebe ostatním lidem. Jsem moc ráda, že každý z vás to je ochoten udělat. Moc vám za to děkuji,“ řekla ve svém poselství Zdislava Odstrčilová. Poté předala dárky, které město pořídilo z výhry Obec přátelská seniorům.

Akci, která se uskutečnila v Dobrovolnickém centru ADRA na ulici Hřbitovní, moderovala vedoucí centra Naďa Šímová. Svátečního slova se ujal někdejší vědecký pracovník a nynější adventistický kazatel Pavel Kostečka. Později promluvil bývalý vedoucí valašskomeziříčského Dobrovolnického centra a nositel Ceny města Valašské Meziříčí za dlouholetou práci v sociální oblasti František Tomanec. O hudební doprovod se postarala Marta Staňová.

Posláním dobrovolnických center ADRA v České republice je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient