Search
Close this search box.

Aby mohly jezdit děti zdarma MHD, musí mít aktivovanou Plzeňskou kartu

Od 1. září 2018 budou moci děti do 15 let v plzeňské MHD jezdit zdarma. Při přepravní kontrole se budou revizorovi prokazovat Plzeňskou kartou, na níž však musí mít tento nárok potvrzen. Aby mohly děti tuto výhodu od 1. září využívat, musí být jejich Plzeňská karta předložena do 31. srpna na některém z prodejních míst Plzeňské karty. Pracovníci na přepážkách poté na kartu elektronicky zaznamenají nárok na bezplatnou jízdu v MHD.

V Plzni tuto službu poskytnou v Zákaznických centrech PMDP na adresách Denisovo nábřeží 12 a Klatovská třída 12, na Centrálním autobusovém nádraží a na hlavním nádraží Českých drah, na Úřadu městského obvodu Plzeň 2 a Úřadu městského obvodu Plzeň 4. Nárok na bezplatnou jízdu zaznamenají klientům i všechna další prodejní místa Plzeňské karty v Plzeňském kraji. Seznam prodejních míst je uveden zde: www.plzenskakarta.cz/o-nas/prodejni-mista.

Pokud nebudou mít děti tento nárok na Plzeňské kartě aktivován či Plzeňskou kartu vůbec nemají, musí jako dosud platit poloviční jízdné. V případě, že dítě Plzeňskou kartu nemá a chce využívat jízdu v MHD zadarmo, rodiče či zákonní zástupci mu ji musí pořídit. Podrobnosti o postupu zřízení Plzeňské karty najdete zde: www.plzenskakarta.cz/plzenska-karta/porizeni-karty.

Dětem, které 1. září nastupují do prvních tříd plzeňských základních škol, vydávají PMDP Plzeňskou kartu zdarma, pokud o ni rodiče prvňáčka požádají. „V případě, že jim byla karta vydána po 1. červenci 2018, na ní bude již aktivován nárok na bezplatnou jízdu dítěte. Pokud ji vyzvedli před tímto datem, musí navštívit přepážku PMDP a nechat si kartu aktivovat,“ uvedl Radomír Kozler, ředitel úseku Plzeňská karta PMDP.

„Poskytované slevy jsou vázány na držení Plzeňské karty i z evidenčních důvodů – musíme být schopni říci, kolik osob výhody poskytované městem využívá, a tak mimo jiné i vyčíslit, kolik by mohly teoreticky činit tržby PMDP v případě, že by všechny přepravované osoby hradily plnocenné jízdné. Získané informace mají dopad na financování MHD z městského rozpočtu v dalších letech,“ dodal náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Petr Náhlík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient