Lucie dnes v Ostravě načne své koncertní turné. Kromě velkých hitů představí i songy z nového alba

Osm koncertů odehraje do konce tohoto roku česká rocková legenda Lucie. I když se představí v největších českých a slovenských městech (v Praze dokonce třikrát!), po lístcích se okamžitě zaprášilo. „Budeme hrát dvaadvacet písniček, z toho pět z nového alba,“ řekl zpěvák a bubeník David Koller na tiskovce v Ostravě, kde dnes Lucie vystoupí.
Kapela, která zažívala největší slávu v 90. letech, vydala novou desku po dlouhých šestnácti letech. „V nahrávacím studiu jsme byli od poloviny letošního ledna až do poloviny října, vyjma prázdnin,“ uvedl Koller.

Během té pauzy (málokdo věřil, že by se ještě dali dohromady) se Michal Dvořák a David Koller věnovali svým soukromým projektům, Robert Kodym a P.B.CH. dál vystupovali se svoji kapelou Wanastovi vjecy.
I když svou „troškou do mlýna“ jim na novém albu přispěli i jiní hudebníci (zpěvačka Lenny, saxofonista Vratislav Brabenec nebo kytarista Phil X z kapely Bon Jovi), kamarádi členů kapely, autorsky se na novém albu podíleli především sami muzikanti Lucie. „Byli jsme rádi, že si můžeme vybrat z vlastních. Dlouho jsme spolu nic nedělali, takže jsme zase s radostí spolupracovali,“ vysvětlil Koller.

Po dnešním ostravském vystoupení se Lucie přemístí do Brna, kde jí čeká dvojkoncert (17. a 18. listopadu), poté bude následovat Praha (22., 23. a 24. listopadu). A protože má tato čtveřice skvělých muzikantů i spoustu fanoušků na Slovensku, nemohli ve svém krátkém turné vynechat i naše východní sousedy. V Bratislavě se představí 27. 11. a Košicích 30. listopadu.

Jak už bylo řečeno, kapela zahraje na koncertech pět nových songů, ale fanoušci se samozřejmě nejvíce těší na hity z dřívějších desek. Mezi nejznámější patří třeba Dotknu se ohně, Amerika, Medvídek, Sen, Daniela, Černí andělé či Zkamenělý dítě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.