Search
Close this search box.

Hasiči Pardubického kraje měli včera kvůli větru perný den

Hasiči Pardubického kraje v souvislosti se silným větrem zasahovali od úterní 23 hodin do středeční 10 hodiny celkem u 39 událostí.

Jednalo se zejména o popadané a polámané stromy. Hasiči ale také museli zabezpečit utržené plechy na střeše objektu v Cholticích. Hrozilo, že plech se střechy ulétne a poničí elektrické vedení. Plech by dále mohl zranit i procházející osoby. Hasiči provizorně střechu zajistili.

Do šesté hodiny ranní hasiči zasahovali u 17 událostí. Se svítáním a pospíchajícími řidiči do práce přibylo telefonátů na operační středisko hasičů a poté i zásahů. Od 6 do 10 hodiny dopolední hasiči evidovali dalších 22 událostí. Opět se jednalo zejména o popadané stromy. v půl desáté dopoledne motorový vlak narazil v Pusté Kamenici do spadlého stromu. Nehoda se obešla bez zranění.

Místa, kam hasiči vyjížděli odstraňovat stromy v úterý dopoledne: Bohuňovice, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Předhradí, Bukovina u Přelouče, Krásné, Široký Důl, Bojanov, Oldříš, Chvaletice, Krouna, Stašov, Králíky, Všeradov, Mladějov na Moravě, Trpín, Pustá Kamenice,..

Při zásazích neevidují hasiči žádná zranění, přesto Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje doporučuje v době silného větru omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry.

Následky silného větru budou hasiči odstraňovat pravděpodobně ještě několik hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient