Hasiči Pardubického kraje měli včera kvůli větru perný den

Hasiči Pardubického kraje v souvislosti se silným větrem zasahovali od úterní 23 hodin do středeční 10 hodiny celkem u 39 událostí.

Jednalo se zejména o popadané a polámané stromy. Hasiči ale také museli zabezpečit utržené plechy na střeše objektu v Cholticích. Hrozilo, že plech se střechy ulétne a poničí elektrické vedení. Plech by dále mohl zranit i procházející osoby. Hasiči provizorně střechu zajistili.

Do šesté hodiny ranní hasiči zasahovali u 17 událostí. Se svítáním a pospíchajícími řidiči do práce přibylo telefonátů na operační středisko hasičů a poté i zásahů. Od 6 do 10 hodiny dopolední hasiči evidovali dalších 22 událostí. Opět se jednalo zejména o popadané stromy. v půl desáté dopoledne motorový vlak narazil v Pusté Kamenici do spadlého stromu. Nehoda se obešla bez zranění.

Místa, kam hasiči vyjížděli odstraňovat stromy v úterý dopoledne: Bohuňovice, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Předhradí, Bukovina u Přelouče, Krásné, Široký Důl, Bojanov, Oldříš, Chvaletice, Krouna, Stašov, Králíky, Všeradov, Mladějov na Moravě, Trpín, Pustá Kamenice,..

Při zásazích neevidují hasiči žádná zranění, přesto Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje doporučuje v době silného větru omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry.

Následky silného větru budou hasiči odstraňovat pravděpodobně ještě několik hodin.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak