7. ZŠ v Plzni se rozšíří, vznikne k ní nástavba skoro za 50 milionů korun

Na 7. základní a mateřské škole na sídlišti Vinice v Brněnské 36 bude vybudována do 30. září 2019 nástavba, která má zvětšit kapacitu školy. Stavební práce mají být zahájeny nejpozději letos v prosinci. Náklady na projekt představují 46 milionů korun. Město Plzeň požádá o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 41,6 milionu korun, zbytek uhradí ze svého rozpočtu. Podání žádosti o dotaci schválili zastupitelé.

Projekt se zaměřuje na zlepšování podmínek pro výuku klíčových kompetencí na 7. základní a mateřské škole, kterými jsou přírodní vědy a technické a řemeslné obory. Primárním cílem je vybudovat nové odborné učebny a vyřešit tak problémy spojené s nedostatečnou kapacitou školy. Realizátorem aktivit projektu bude Odbor investic Magistrátu města Plzně.

Jako nejvhodnější zdroj spolufinancování projektu byl vybrán IROP, konkrétně 66. výzva pro integrované projekty ITI, specifický cíl Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení. Předkládaný projekt je v souladu s cíli této oblasti podpory a město Plzeň způsobilým žadatelem o podporu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak