Slavia vstoupí do sezony s mezinárodním kádrem

(Aktualizováno před )

Fanoušci slávistických házenkářek se mohou těšit na zajímavou skladbu kádru pražského týmu. České hráčky v něm doplní nejenom cizinky, ale na střídačce bude i zahraniční trenér.

Nový trenér Slavie Rubincho Kuzmanoski z Makedonie si do týmu přivedl krajanku Mateju Serafimovou. Tato jednadvacetiletá brankářka zamířila do Edenu z řeckého klubu A.C. Paok Soluň, jinak je ale odchovankyní Metalurgu Skopje.

V loňské sezoně si s řeckým týmem zahrála Vyzývací pohár, se Slavií jí teď čeká pohár EHF, což je o jeden level vyšší soutěž.

To ale není jediná zahraniční posila. Ve slávistickém dresu bude nastupovat i Brazilka Juliana Borges Limaová. Dvaadvacetiletá spojka hrála naposledy v maďarském VSC Debrecín. „S mým manažerem jsme usoudili, že nejlepší variantou pro můj další sportovní růst je právě Slavia Praha. Líbí se mi, že vedení klubu má ambice hrát každoročně o titul,“ tvrdí Jihoameričanka.

Třetí posilou z ciziny je Slovenka Veronika Vagaská z ŠŠK Prešov. “Je to šikovná levoruká hráčka využitelná na spojce i na křídle,“ vysvětil slávistický šéf Richard Toman.

Slavia však lovila i v českých vodách a přivedla talentovanou juniorskou reprezentantku Julii Frankovou z Plzně. Z Olomouce se přesunula dvojčata Vendula a Tereza Fryčákovy a z vlastního dorostu si Slavia vytáhla Kláru Slabou.

Pražský tým vstoupí do sezony 5. září, představí se na palubovce nováčka DHC Plzeň.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz