Znojmo sáhlo pro posily především do ciziny

(Aktualizováno před )

Znojemští hokejoví Orli už sedm let hrají EBEL ligu, kde působí rakouské, ale i maďarský, italský, chorvatský a slovinský tým. Loňská sezona se Moravanům příliš nepovedla. Po základní části skončili poslední, v nadstavbě poskočili o dvě příčky.
I proto se před následující sezonou snažili co nejlépe posílit, aby se jim povedlo postoupit do play-off. A zaměřili se spíše na zahraniční hráče. Přišli obránci Patrick MCEachen z francouzského Bordeaux, Patrik Sedlák z Bánské Bystrice a Patrik Parkkonen ze švédského IK Oskarshamn.
Dále klub zajistil do ofenzívy C. J. Streche z Frankfurtu, Anthonyho Lucianiho z Bayeruthu, Allana McPhaersona z Chaux-de-Fonds a Camerona Braese z Thurgau.
Ale samozřejmě při výběru posil nevynechali Orli ani české hráče. Do brankoviště se posílili Patrikem Nechvátalem (Innsbruck) a Martinem Holíkem (Brno). I do útoku přišli hráči z našich krajin, Nicolas Hlava (Chomutov) a Marek Kalus (Havířov).

Během přípravy se Znojmo zatím střetlo jen s Brnem (1:3) a Karlovými Vary (3:2). “Dnes jsme zkoušeli hodně mladých hráčů, kteří nám ukázali, že mohou pomýšlet i na nějaké vyšší pozice v týmu. I na to, že by v případě některých zranění mohli zalepit mezery. Všichni mě překvapili. Jeden vedle druhého. Pár drobností se tam samozřejmě našlo, ale jinak jsem opravdu spokojený,” podotkl trenér Miroslav Fryčer k druhému zápasu.

Další utkání je čeká v úterý 21. srpna, kdy se od 17. hodin představí v Českých Budějovicích.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz