Nahradí Sedláček ve zlínské brance dlouholetou oporu Kašíka?

Venku panují letní až tropické teploty, takže pro hokejisty je to jistě příjemné strávit nějakou tu hodinu na ledě v současném přípravném období. Týká se to i hokejistů Zlína, kteří před dvěma dny vyjeli poprvé po dovolené na ledovou plochu.

Trenéři Robert Svoboda (hlavní trenér), Martin Hamrlík, Jiří Šolc (asistenti trenéra) a Richard Hrazdíra (trenér brankářů) přivítali na prvním tréninku i nové hráče. Do branky se vrátil Jakub Sedláček, do útoku Michal Poletín a Jakub Herman. “Sedláček měl loni divokou sezonu, vystřídal několik klubů. Ale je kvalitním brankářem a věřím, že se po návratu domů dostane do pohody,” řekl Svoboda. Tento brankář by měl nahradit dlouholetou oporu Kašíka, který se rozhodl vyzkoušet zahraniční angažmá v Chabarovsku.
Na zkoušku jsou zatím v týmu Lotyš Edgars Kulda a Slovák Radovan Puliš. „Oba mají kvalitu a perspektivitu. Chceme je vidět hlavně v přípravných zápasech a uvidíme, zda si vybojují místo v kádru. Z předchozích sezon máme velmi dobré zkušenosti především s Lotyši,“ pověděl hlavní trenér Robert Svoboda.
Navíc se s týmem připravují nově i mladí odchovanci Jakub Šlahař a Nicolas Werbík.
Tým ještě doplní obránce Jan Dluhoš a útočník Jan Václavek, kteří jsou v tuto chvíli s reprezentací do 19 let na turnaji.

Kromě Kašíka se se zlínským dresem rozloučili Roberts Bukarts (odešel do klubu HC Oceláři Třinec), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Pavel Klhůfek (Piráti Chomutov) a Ondřej Veselý, který ukončil aktivní kariéru.

První přípravný zápas čeká Zlínské 9. srpna, kdy se na domácím ledě střetnou s Jihlavou. Celkově sehrají osm “přáteláků”. „Počet přípravných zápasů není vysoký, ale nemáme tak široký kádr, abychom odehráli polovinu utkání se třemi pětkami a druhou polovinu s dalšími třemi útoky. Nechceme do zápasů zatahovat juniory, proto máme v plánu záměrně jen osm utkání,“ vysvětlil Jiří Šolc.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient