Search
Close this search box.

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Zde je několik tipů na letní zahradní práce, na které opravdu stojí za to udělat si čas, abyste mohli dát svému venkovnímu prostoru tu nejlepší šanci, že bude tuto sezónu vypadat fantasticky:

1. Pečujte o svůj trávník

Na úhledně posekaný trávník je na letní zahrádce radost pohledět, proto se ujistěte, že je ten váš v top stavu. Je nejvyšší čas znovu zasít všechna nekvalitní místa, provzdušnit je, abyste podpořili růst kořenů, a pořádně je protáhnout drátěnými hráběmi, aby se světlo a voda dostaly do půdy. Je však také dobré odstranit nejběžnější trávníkový plevel. Pamatujte, že nesmíte sekat méně než 1 cm na výšku trávy – příliš krátké sekání způsobí méně zdravě vypadající trávník.

2. Zbavte se plevele

Udržet plevel na uzdě se může zdát jako nikdy nekončící úkol. Pokud nějaké rostliny dostanete nebo si je zakoupíte, vždy si je před vysazením na zahradu zkontrolujte. Před létem chcete, aby vaše zahrada vypadala co nejlépe, od cest a chodníků až po trávník.

3. Vykliďte kůlnu

Během dlouhé zimy máme tendenci hromadit spoustu haraburdí, což obvykle vede k chaotickému nepořádku. Pokud máte rádi svůj zahradní domek, pak by jarní úklid měl být prioritou. A jak na to? 

  • Vše z kůlny vyndejte
  • Seřaďte všechny položky do skupin ‚nechat‘ a ‚vyhodit‘
  • Co je na vyhození, opravdu vyhoďte, nebo rozdejte
  • Přemýšlejte o tom, co vám zbývá  a buďte nemilosrdní ohledně toho, co si ponechat, pokud máte stále příliš mnoho věcí.
  • Vyčistěte vnitřek prázdné kůlny
  • Zbývající předměty umístěte zpět do kůlny v rozumném organizovaném pořadí

4. Příprava nábytku na léto

Grilování

V závislosti na typu grilu, který máte na zahradě, se může lišit obtížnost čištění a určitě se bude lišit v tom, jak moc je ovlivněn drsnými zimními podmínkami. Pokud máte zděný gril, budete mít velmi málo práce, ale možná budete muset odstranit veškerou rez, která se nahromadila ve vlhkých podmínkách. Pokud jste si gril na zimu uložili, mohlo by to být jen případ malého jarního úklidu a utírání prachu, než pozvete rodinu a přátele na hostinu.

Zahradní nábytek

Pokud máte venkovní pohovky a další položky, budete se muset ujistit, že jsou nedotčené pro všechny vaše letní radovánky. Během zimy se doporučuje sundat polštáře z jakéhokoli venkovního sezení, ale pokud jste letos zapomněli, existují skvělé způsoby, jak je vyčistit bez námahy. Záleží i na tom, z jakého materiálu je váš zahradní nebo terasový nábytek. Pokud jste zvolili kov, možná budete muset vzít smirkový papír a nábytek brousit. Plast nebo technorattan stačí omýt. Dřevěný nebo ratanový nábytek mohl přes zimu při špatném skladování začít hnít, a pak si jen s vodou a mycími prostředky nevystačíte. Každopádně včasná kontrola nábytku vám dá protor pro to rozhodnout se, jestli vám současný nábytek vyhovuje, nebo je čas na nový. 

Léto je rozhodně tím ročním obdobím, kdy si můžete opravdu odpočinout a dopřát si to, co na zahradě opravdu rádi děláte, ať už vaření, hraní, zahrádkaření nebo opalování. A pokud bude vaše zahrada na toto všechno připravena, můžete si léto opravdu vychutnat. 

Foto: Freepic

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient