Search
Close this search box.

Umělci dokončili 3D obraz před Bondy centrem

Na prostranství u vodotrysků před Bondy Centrem vznikl efektní 3D obraz s motivy skalního města v Českém ráji a hradu Trosky. Autoři malby Jan Jírovec a Patrik Proško dílo dotvořili v rámci doprovodného programu Metalového sympózia ve čtvrtek odpoledne. Přinejmenším několik týdnů by měla malba vydržet a rozšíří tak na prahu léta zajímavé prvky v této rušné lokalitě.

Při vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické iluze, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho určitého místa, takzvaného fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu. Při pouhém pohledu okem prostorový vjem není tak patrný, největšího efektu se docílí na fotografii. Správný efekt docílí fotografující ve chvíli, kdy si stoupne na zřetelně vyznačenou černou plošku s písmeny 3D před obrazem. Pokud se zároveň druhá osoba například postaví na vrchol skály na malbě, získá zajímavý snímek imitující prostorovou představu.
Na vznikající dílo se přišel podívat i náměstek primátora Daniel Marek, který stojí za myšlenkou 3D malbu do ulic města přivést. „Spolu s vedoucím infocentra Gerardem Keijsperem jsme hledali motiv, který by se do Boleslavi hodil nejlépe, a podle toho, co jsem zde viděl, jsme vybrali jednoznačně dobře,“ uvedl náměstek Marek. Také Gérard Keijsper byl s výsledkem této neobvyklé aktivity spokojený a již plánuje, že by další 3D obraz mohl vzniknout v Mladé Boleslavi i při sympóziu v roce 2019.
Unikátní setkání uměleckých kovářů a řezbářů s mezinárodní účastí pod názvem Metalové sympozium začalo v pondělí a vyvrcholí dnes dokončením všech děl a odpoledním programem v areálu střední průmyslové školy, který završí vystoupení kapely Tichá dohoda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient