Úplatky, vydírání a podplácení. To je realita na Bulovce i v dalších nemocnicích

Pět lidí a jedna právnická osba byli obviněni z manipulování zakázek pro zdravotnické firmy. Mezi nimi je i ředitel Nemocnice Na Bulovce František Novák, kterého detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi.

Bulovka však není jediná nemocnice, která v tomto ohledu policisty zajímá, jsou i v Nemocnici Na Františku.

„Mohu potvrdit pouze to, že Národní centrála proti organizovanému zločinu provádí úkony v trestním řízení. Jedná se o rozsáhlou realizaci, která byla dnes zahájena. Další informace vám v tuto chvíli může poskytnout pouze dozorující Vrchní státní zastupitelství v Praze,“ řekla Právu ve čtvrtek odpoledne mluvčí NCOZ Iva Knolová.

Kromě manipulování zakázek jsou pět fyzických a jedna právnická osoba obviněny z přijetí úplatku, pokusu vydírání, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a zločin podplacení. “Trestní řízení je vedeno v souvislosti se zadávacími řízeními na dodávku služeb do Nemocnice Na Františku a Nemocnice Bulovka,“ uvedla odpoledne vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Kromě současného ředitele Nemocnice Na Bulovce zasahovali policisté i u bývalé ředitelky Andrey Vrbovské, která byla v lednu odvolána.

„Předpokládám, že dění kolem nemocnice policie sledovala již delší čas a je zřejmé, že tam neprobíhalo vše v pořádku. Potvrzují se tak má podezření, kvůli kterým jsem před časem v nemocnici udělal personální změny a okamžitě tam poslal ministerskou kontrolu, která nyní končí a již dílčí výsledky ukazují na závažná pochybení,“podotkl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz