Search
Close this search box.

28 staveb se přihlásilo do soutěže o nejhezčí stavbu Plzeňského kraje

Statek, mateřská škola, kaple, fotbalové hřiště, ulice i tzv. Dům v kožichu jsou mezi přihlášenými stavbami v jubilejním 15. ročníku Stavby roku Plzeňského kraje. Celkem je přihlášeno 28 staveb v sedmi kategoriích, kterými jsou novostavby budov, rekonstrukce budov, stavby pro bydlení, dopravní a inženýrské stavby, průmyslové stavby, sportovní a volnočasové stavby a veřejná prostranství. Nejpočetnější je kategorie rekonstrukce budov. Více než polovina staveb je rozmístěna v obcích Plzeňského kraje.

Členové odborné poroty budou v následujících dnech osobně navštěvovat přihlášené objekty. Poté budou budovy posuzovat a vyberou ty, které získají nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2017. Od 26. dubna bude moci pro nominované stavby hlasovat široká veřejnost a na základě výsledků hlasování bude udělena Cena veřejnosti. Současně bude možné hlasovat také pro některou z nominací na Stavbu století Plzeňského kraje. Vítězné stavby budou vyhlášeny na galavečeru 5. června v Měšťanské besedě v Plzni.

Udělovanými cenami budou Titul Stavba roku Plzeňského kraje, Cena poroty, Čestné uznání poroty, Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně, Cena Okresní hospodářské komory Plzeňsko, Cena svazu podnikatelů ve stavebnictví a Cena veřejnosti. Speciální cenou 15. ročníku soutěže je Titul Stavba století Plzeňského kraje.

Vyhlašovateli soutěže jsou Plzeňský kraj a město Plzeň, odborným garantem je Okresní hospodářská komora Plzeňsko. Spoluvyhlašovateli akce jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v České republice a Obec architektů.

Soutěž se koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně Martina Zrzaveckého.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient