Search
Close this search box.

Zeman znovu pověří Babiše sestavením vlády. Podle předsedy ODS je prezident umíněný

V pondělí začalo u sociálních demokratů vnitrostranické referendum o případné vládní koalici s hnutím ANO. Nehledě na výsledek referenda je však prezident Miloš Zeman připraven i podruhé pověřit Andreje Babiše předsedou vlády.

Miloš Zeman toto prohlášení učinil dnes na Žofínském fóru v Praze. Navíc dodal, že si nadále nepřeje předčasné volby, i když zároveň podotkl, že díky nim by se zbavil „exhibicionisty“ Miroslava Kalouska a celé TOP 09 a pravděpodobně i Starostů. Tyto strany jsou jak známo velkými kritiky současného prezidenta.

Podle prezidenta by předčasné volby byly „urážkou voličů a ukázkou neschopnosti politiků. A ještě to bude stát miliardu korun,“ dodal.

Zeman podotkl, že kdyby nevyšly „námluvy“ s ČSSD, pak je tu pro Babiše ještě možnost vrátit se k variantě spolupráce ANO s KSČM a SPD.

Prezident na fóru též podpořil přímou volbu starostů a hejtmanů.

Tradičně se k Zemanovým výrokům vyhrazují pravicové strany. „Prezident Zeman se zase ve svém vyjádření k předčasným volbám otřel o TOP 09. Asi děláme svoji práci dobře,“ uvedl na svém twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Své si k prezidentovu proslovu přidal i předseda ODS Petr Fiala: „Umíněnost prezidenta Zemana je jednou z podstatných příčin současné dlouhodobé politické krize a neschopnosti sestavit většinovou demokratickou vládu.“

Prezident republiky na Žofínském fóru mluvil nejenom o politice, ale též se zabýval ekonomickými otázkami a také hovořil o aktivním občanství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient