Zeman znovu pověří Babiše sestavením vlády. Podle předsedy ODS je prezident umíněný

V pondělí začalo u sociálních demokratů vnitrostranické referendum o případné vládní koalici s hnutím ANO. Nehledě na výsledek referenda je však prezident Miloš Zeman připraven i podruhé pověřit Andreje Babiše předsedou vlády.

Miloš Zeman toto prohlášení učinil dnes na Žofínském fóru v Praze. Navíc dodal, že si nadále nepřeje předčasné volby, i když zároveň podotkl, že díky nim by se zbavil „exhibicionisty“ Miroslava Kalouska a celé TOP 09 a pravděpodobně i Starostů. Tyto strany jsou jak známo velkými kritiky současného prezidenta.

Podle prezidenta by předčasné volby byly „urážkou voličů a ukázkou neschopnosti politiků. A ještě to bude stát miliardu korun,“ dodal.

Zeman podotkl, že kdyby nevyšly „námluvy“ s ČSSD, pak je tu pro Babiše ještě možnost vrátit se k variantě spolupráce ANO s KSČM a SPD.

Prezident na fóru též podpořil přímou volbu starostů a hejtmanů.

Tradičně se k Zemanovým výrokům vyhrazují pravicové strany. „Prezident Zeman se zase ve svém vyjádření k předčasným volbám otřel o TOP 09. Asi děláme svoji práci dobře,“ uvedl na svém twitteru předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Své si k prezidentovu proslovu přidal i předseda ODS Petr Fiala: „Umíněnost prezidenta Zemana je jednou z podstatných příčin současné dlouhodobé politické krize a neschopnosti sestavit většinovou demokratickou vládu.“

Prezident republiky na Žofínském fóru mluvil nejenom o politice, ale též se zabýval ekonomickými otázkami a také hovořil o aktivním občanství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak