Search
Close this search box.

25. ročník bikemaratonu provázel ledový vítr, ale i slunce

První den prestižního závodu Bikemaraton Drásal České spořitelny přinesl spousty zážitků, úspěchů a emocí. Mezi vyznavači horské cyklistiky je tento závod považovaný za jeden z vůbec nejvýznamnějších a kdo Drásala nejel, jako by snad ani nebyl závodníkem mtb…

Neohrožení závodníci se vydali na trasu nejtěžšího závodu Force Obr Drásal tradičně v půl šesté ráno a měli před sebou tentokrát trať dlouhou 208 kilometrů, věnovanou pátému výročí této trasy. V Hostýnských kopcích strávili více než devět hodin a zdolali neuvěřitelné převýšení 5625 m. Vítězem této trasy se stal stejně jako v prvních třech ročnících Jan Jobánek. „Jelo se mi dobře, prvních sedm hodin přímo skvěle. Pak přišla krize, ale dala se zvládnout,“ hodnotí závod s klidem vítěz Obra Jobánek. Dnešním druhým závodem byla trasa A na 117 km, ve které kraloval Pavel Boudný. Nejrychlejší ženou se pak stala Blaža Pintarič ze Slovinska. Celkově se závodů zúčastnili bajkeři z deseti států světa. Na trať se dnes vydaly také desítky dětí na kolech i odrážedlech. V rámci doprovodného programu si mohly vyzkoušet také náročný terén singletrailů, navštívit modrou zónu, zajít se společně s rodiči podívat na některou ze zámeckých výstav a spoustu dalšího.

Po odstrašujících zkušenostech z předešlých ročníků, kdy se odhazování odpadků mimo vyznačené odpadkové zóny stalo pravidlem a nepořádek se rok od roku stále zhoršoval, se organizátoři rozhodli letos zaměřit na čistotu naší přírody. Nahodile vytipované úseky tratí jsou tedy monitorovány a kamery dostali i někteří jezdci v pelotonu. Nepořádníky tak po závodě může čekat nemilé překvapení ve formě diskvalifikace ze závodu a anulování výsledku.

Letošní ročník je výjimečný nejenom extrémně náročnými trasami, které byly výzvou pro mnohé závodníky, ale také rozdělením do dvou závodních dnů. V neděli tedy startovala půl maratonská trasa B dlouhou 55 km, trasa C o délce 31,5 km šitá na míru hobby jezdcům a také fitness jízda pro rodiny s dětmi i seniory, kteří na této trase mohli využít také elektrokola.

Mimořádné trasy po krásách hostýnských vrchů, skvělé singletraily, rodinná atmosféra a fanoušci téměř na každém kroku, to vše dělá z Drásala doslova kultovní záležitost.

Gratulace a čest všem, kteří Drásala dokončili, vítězi se totiž stali všichni z vás.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient