Satoranský si udělal rekord v doskocích. Daří se mu nahrazovat největší hvězdu Washingtonu

Při zranění největší hvězdy Johna Walla dostal opět v dresu Washingtonu Wizards velkou porci minut na palubovce jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský. A opět předvedl skvělý výkon. Během 36 minut přidal ke 14 bodům i jedenáct doskoků, což je jeho nový osobní rekord. K zahození nebylo ani sedm asistencí a dva zisky míče. I jeho zásluhou se tak týmu z hlavního města USA podařilo porazit Atlantu 114:98.

„V minulé sezoně jsem se možná cítil pod tlakem, protože to pro mě byla nejistá situace. Teď znám svou roli. Lidé mě znají a věří mi. Podle toho se cítím a vím, co mohu přinést týmu. Samozřejmě jsem jiný hráč než John (Wall), ale musím hrát chytře,“ řekl Tomáš Satoranský zámořským novinářům.

Washington tak tímto vítězstvím potvrdil úspěšnou bilanci na domácí palubovce. V posledních pěti zápasech nedovolil čtyřikrát svým soupeřům si odvézt body.
Přesto stále Washington nefiguruje v první osmičce své Východní konference. Jeho ztráta na osmé místo není velká, potřeboval by však začít sbírat více bodů i z venkovních zápasů. Zatímco ve statistikách domácích utkání jsou Wizards sedmí, co se týká zápasů na palubovce soupeřů, jsou až předposlední, čtrnáctí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak