1.SK Prostějov přivítá fotbalisty Hradce Králové

Osmnáct let dělí poslední konfrontaci prostějovského a hradeckého fotbalu. Ve stejné soutěži se oba týmy potkaly naposledy v ročníku 2000/2001, kdy se LeRK sotva udržel v druhé lize, zatímco Hradec Králové ji vyhrál a vrátil se zpět do Gambrinus ligy.

Prostějov tenkrát pod vedením trenéra Karla Trnečky získal dvaatřicet bodů za sedm výher a jedenáct remíz. Nejlepším střelcem týmu byl tenkrát Michal Spáčil, který v devětadvaceti utkáních zaznamenal 6 branek. Poslední vzájemný mistrovský zápas 3. června 2001 v Hradci Králové skončil remízou 1:1, na státní svátek 28. října předešlého roku jsme doma podlehli Východočechům 0:2.

Hradec Králové kraloval českému fotbalu v sezóně 1959/1960. Od vzniku České republiky hrál nejvyšší soutěž právě do přelomu tisíciletí, kdy v sezóně 1999/2000 poprvé sestoupil. Od roku 2003 hrál nepřetržitě až do roku 2010 druhou ligu. V posledních letech alternuje mezi první a druhou ligou.

Každopádně jde o tým, který jsme na Hané už dlouho neviděli a který patří ke špičce české kopané. Řadí se k favoritům tohoto ročníku druhé ligy s jasnými ambicemi poprat se o postup zpět do elitní soutěže. První tři kola se mu dařilo, v tom čtvrtém poprvé lehce klopýtl.

Hradec Králové kope druhou ligu už druhou sezónu po sobě a za tu dobu si dobře ověřil, že vrátit se okamžitě zpět mezi elitu není tak jednoduché. Zatímco Příbrami se to podařilo, Východočechy předběhla nejen Opava, jednoznačný vítěz ročníku, ale dokonce i rival ze sousedních Pardubic.

Pro tuto sezónu si klub jako cíl konkrétní umístění nedal. Má sice prvoligové ambice, ale chce je vhodně skloubit s tříletým plánem obnovy týmu, do něhož by se měly zapojovat především domácí odchovanci a hráči, kteří za Hradec opravdu chtějí bojovat. Velkou motivací pro hráče je schválená výstavba nového stadionu.

„Votroci“ nejtěsnějším výsledkem porazili Táborsko, doma 2:1 přehráli Znojmo a vyhráli i v Sokolově. První zakolísání přišlo doma s Vítkovicemi, s nimiž uhráli pouze bezbrankovou remízu. Domácí sice měli více ze hry, stačilo to ale pouze na nastřelené břevno. „Prostě jsme nedonutili soupeře k chybám,“ přiznal renomovaný trenér Zdenko Frťala, který do zápasu poslal sestavu Ottmar – Finěk, Kvída, Plašil, Urma – Janoušek M. Černý (69. Zorvan) – Martan (77. Miker), Vlkanova, Ďurděvić (58. Hynek) – Kropáček.

„Moje zkušenost s Prostějovem je spíše sporadická. Vím, že momentálně tam je jiná nálada, jiná atmosféra, jiný trenér, jiní hráči. Myslím si, že Prostějov je kompletně jinak nastavený od sportovního vedení až po hráče, takže je vidět, že s fotbalem to tam myslí vážně. Není náhoda, že Prostějov postoupil a posílil a domácí určitě budou chtít hrát tuto sezónu důstojnou roli,“ řekl v předzápasovém rozhovoru trenér Zdenko Frťala.

Klub FC Hradec Králové pořádá pro své fanoušky autobusový zájezd, takže se dá předpokládat, že atmosféra na zápase bude vskutku fotbalová. Pro naše příznivce o to větší výzva, aby se nenechali od fanoušků Východočechů zahanbit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient