Search
Close this search box.

1.FK Příbram zve na exhibiční zápas odchovanců

Exhibiční zápas odchovanců 1. FK Příbram, který se uskuteční 27. května, to není jen fotbalové střetnutí mezi nejlepšími hráči různých generací, které příbramský klub za dobu své existence vychoval. Pro fanoušky bude totiž připravena celá řada další doprovodných aktivit, které by pro ně měly být rovněž velkým zážitkem.

O tom, co vše bude pro příznivce příbramského fotbalu v rámci tohoto jedinečného duelu připraveno, jsme si povídali s Antonínem Barákem starším, jedním z pořadatelů akce.

„Smyslem celé akce je přilákat co nejvíce diváků. Myslíme si, že lidé v Příbrami mají fotbal rádi, protože jde o jeden ze sportů, který spolu s volejbalem, basketbalem, tenisem nebo házenou k našemu městu historicky patří.

Příbram vychovala celou řadu skvělých hráčů. Právě na nadějné odchovance lidé nejvíce chodili a podporovali je. Nyní se dočkají a budou mít jedinečnou možnost vidět je společně na jednom hřišti, což lze brát také jako poděkování a odměnu za jejich podporu,“ říká Antonín Barák.

Na své si během odpoledne přijdou nejen fotbaloví fajnšmekři, ale také rodiny s dětmi, pro které je připraven bohatý program. Ten začne už dvě hodiny před úvodním výkop hlavního duelu, který je naplánován v 17:00.

„Předzápasový program bude situován do prostoru velkého hřiště s umělou trávou, kde bude připravena celá řada pohybových aktivit pro malé děti. Zároveň se tam budou moci lidé potkat se všemi hráči, se kterými si mohou popovídat, vyfotit se a nechat si podepsat připravené kartičky a další symbolické předměty,“ nastínil Barák.

Dlouholetý úspěšný mládežnický fotbalový trenér věří, že si díky tomu malé děti najdou cestu ke sportu. „Děti, kteří si přijdou zasportovat, uvidí své možné vzory, což na ně může působit jako impuls do budoucna,“ dodává Barák.
Do Příbrami ale zavítá také celá řada fotbalových osobností. „Účast mi přislíbili Luboš Kozel, Jan Suchopárek, Radek Bejbl nebo Karel Poborský. Moderátorem pak bude Ondřej Lípa,“ prozradil Barák další velké lákadlo.

Jelikož příbramský fotbalový klub slaví letos 90 let od svého vzniku, bude během akce připomenuto i jeho významné výročí. „Jde o jeden z pilířů celé akce a nachystán bude i program k výročí klubu. Jsme moc rádi, že jsme vše mohli spojit dohromady. Klub má bohatou historii a setkání nejlepších hráčů, které vychoval, bude velmi symbolické. Například mohu prozradit, že jeden z týmů nastoupí v retro dresech,“ poodhalil Barák.

Dobrou zprávou pro veřejnost je, že vstupné na exhibiční utkání bude dobrovolné. „Byl to náš záměr. Během utkání pak bude moci kdokoliv dobrovolně přispět na pomoc čtyřleté Elince Fekoňové, která je po dětské mozkové obrně a Vláďovi Mikulášovi, masérovi fotbalové reprezentace, kterého trápí amyotrofická laterální skleróza, známá pod zkratkou ALS. Právě na jejich pomoc je celá akce směrována. Nikam jinam,“ zakončil Antonín Barák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient