1.června rozproudí město Valašskoklobucký majáles

Letošní ročník bude inspirovaný hawaiskými rytmy, hudbou a tancem. Během dne je pro návštěvníky připraveno bohaté dění, vystoupení kapel, tanečních skupin i různé zábavné aktivity. A protože je právě Den dětí, bude tu program i pro ně.

Čas utíká a právě vrcholí přípravy na třetí ročník Valašskoklobuckého majálesu, který se koná v pátek 1. června. Město dělá všechno pro to, abyste se návštěvníkům tento den moc líbil.

A na co se můžou těšit? Celý majáles zahájí slavnostní průvod, který bude tentokrát v hawaiském duchu. Po jeho ukončení vystoupí v areálu podnikatelského centra žáci ze základních škol z Horní Lidče, Brumova-Bylnice a Valašských Klobouk. Zahanbit se nenechají ani studenti a pěvecký sbor gymnázia a předvedou, co si připravili.

V odpoledních hodinách zahraje vsetínská kapela Docela, složená z mladých muzikantů a zpěvaček. Holky z TS Fadilah a TS ELES zase přijdou ukázat své taneční umění. Magdalena Martinková, kterou znáte nejen z letošního ročníku SuperStar, vystoupí se svou doprovodnou kapelou Eye openers. Velkým potleskem pak jistě uvítají diváci vlachovského rodáka, pop-folkového zpěváka a muzikanta Thoma Artwaye, který poctí město svou návštěvou a zahraje několik svých písniček. S příchodem večera to pak na pódiu rozjedou kapely Prinz a Vyhoď blinkr. Závěr akce bude patřit DJ ViTECHOVI.

Jelikož se majáles koná na Den dětí, nezapomíná se ani na ty nejmenší, pro které budou nachystány různé aktivity, ať už se jedná o malování na obličej nebo podlézání tyče zvané Limbo.

Letošní ročník majálesu bude nejen bavit, ale i pomáhat. Část výtěžku z dobrovolného vstupného bude použita na charitativní účely. Přijďte tedy majáles podpořit a udělat tak dobrý skutek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.