1. BFK Frýdlant n. O. jen těsně unikl postup do dalšího kola MOL CUPu

1. BFK Frýdlant n. O. vypadl až na penalty!

Velmi blízko postupu byli fotbalisté 1. BFK Frýdlant v 1. kole Mol Cupu. S favorizovaným Frýdkem-Místkem drželi krok, na vyložené šance to bylo 3:3 a když se po prodloužení kopaly penalty, rozhodnout mohl domácí Wludyka. Neproměnil, hosté se vrátili zpátky a penaltovou loterii nakonec vyhráli. „Postupu jsme byli hodně blízko, ale už potřetí jsme vypadli na penalty. Měli jsme tam šance v průběhu zápasu, Frýdek taky. Ale věřím, že se divákům utkání líbilo. Byla tady skvělá atmosféra a jde vidět, že fotbal ve Frýdlantu lidi bere a to je důležité,“ hodnotil po zápase trenér 1. BFK Martin Šrámek. „My jsme spokojeni, protože jsme postoupili. Byl to kvalitní zápas, podržel nás gólman Mrozek, i my jsme měli nějaké šance,“ řekl k utkání trenér MFK Frýdek-Místek Jan Žižka.

Zápas sledovalo 1120 diváků! Výbornou kulisu vytvořily oba tábory příznivců, frýdlantský kotel navíc zápas orámoval několikrát nádherným choreem, které publikum odměnilo potleskem na otevřené scéně. Našim fanouškům vysekáváme obrovskou poklonu a děkujeme za vynikající podporu. Nejen návštěva, ale i samotná atmosféra dokazuje, jak Frýdlant žije fotbalem.

Na úvod nastoupily oba týmy v doprovodu přípravek 1. BFK Frýdlant a MFK Frýdek-Místek. Před začátkem zápasu jsme si minutou ticha připomněli památku Mirka Tůmy, bývalého brankáře, trenéra a hlavně fanouška, který fotbal miloval. Poté následoval slavnostní výkop, který provedla starostka města Helena Pešatová a místostarosta David Pavliska. V poločase se v doprovodném programu představili Ondra Šarafín a David Koštál, borci z místního klubu thajského boxu Swarog gym. Na hrací ploše zase poměřili své síly kluci z přípravky 1. BFK Frýdlant a MFK Frýdek-Místek. Prezentace mládeže je při těchto akcích důležitá a zvýšený zájem dětí o fotbal je důkazem toho, že se jedná o správnou cestu.

1.BFK Frýdlant – MFK Frýdek-Místek 0:0

rozhodčí: Z. Kneisl – L. Kneisl, Kovářčík

ČK: 103. Mrkvička (FM)

diváků: 1120!

sestava 1. BFK : Prepsl – Marek (120. Hutník), Wozniak, Hrdlička – Kratochvíl (33. Kučera), Staněk, Šafner, Wludyka, Dvořák (111. Soukup) – Svatonský (53. Siekiera), Klimas. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí

sestava MFK: Mrozek – Hruška (116. Farský), Literák, Bialek, Švrček – Strnad, Vokoun (57. Kutáč), Mrkvička, Smékal (46. Střižík) – Velička (111. Ciesarík) – Varadi. Trenéři: Jan Žižka a Josef Sláma.

Další zápas sehraje 1. BFK Frýdlant na hřišti SFC Opava, kde se v sobotu 18. 8. od 10.15 h utká s místním B týmem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.