​V Kolíně proběhne velká výstava o životním prostředí

Výstava o životním prostředí k výročí Dne Země se bude konat od 18. do 21. dubna v Městském společenském domě v Kolíně.

Akci pořádá Odbor životního prostředí za pomoci pedagogů a studentů Střední školy obchodní na Šťáralce a Středního odborného učiliště v Čáslavi, a to pod záštitou místostarosty Michaela Kašpara. Výstava je koncipována jako poznávací soutěž, která bude rozdělena do čtyř barevných okruhů (modrého, zeleného, fialového a červeného) s celkem dvaceti stanovištěmi. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program, jako např. farma s ukázkou drobného zvířectva, myslivecké trofeje, střelba na laserové střelnici, seminář zaměřený na řez stromů atd.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak